مشاوره پذیرش

یکی از مهمترین روش‌های تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی، تأمین مالی از طریق بازار سرمایه است. رسالت اصلی بازار سرمایه کمک به تأمین مالی برای فعالیت‌های سرمایه‌بر و ایجاد فرصت کسب بازدهی برای دارندگان مازاد سرمایه است. این شیوه تأمین مالی علاوه بر مزیت‌های مرتبط با تأمین مالی، مانند هزینه و ریسک پایین‌تر تأمین مالی نسبت به شیوه‌های جایگزین، شرایط ویژه ای از لحاظ افزایش اعتبار، رشد، توسعه و معرفی بنگاه در سطح کل جامعه، برخورداری از عوامل تشویقی نظیر معافیت‌های مالیاتی و سایرعوامل، برای بنگاه‌های اقتصادی سودآور پذیرفته شده در بازار سرمایه به ارمغان می‌آورد.

مشاور پذیرش شخصی است که به عنوان رابط اصلی متقاضی و بورس، تمام یا بخشی از وظایف متقاضی در فرآیند پذیرش را به نمایندگی از طرف وی انجام میدهد. مطابق قوانین و مقررات ناظر بر بازار سرمایه کلیه درخواست‌های پذیرش اوراق بهادار شرکت‌های متقاضی پذیرش در بازارهای بورس یا بازارهای خارج از بورس و همچنین پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا، بایستی توسط مشاور پذیرش به بورس مربوطه ارائه شود.
شرکت کارگزاری آبان در راستای سیاست‌های خود مبنی بر رشد و توسعه پایدار در ارائه خدمات حرفه ای و متنوع به مشتریان، با دریافت مجوزهای لازم از قبیل مشاور پذیرش، از ابتدای سال ١٣٩٣ اقدام به راه اندازی واحد مشاور تأمین مالی نمود و به پشتوانه تجربیات ارزنده ناشی از حدود بیست سال پیشینه فعالیت در بازار سرمایه کشور و با بهره‌مندی از نیروی انسانی متعهد و متخصص، خدمات ذیل را ارائه می‌نماید:

  • ارائۀ مشاوره به متقاضی درخصوص پذیرش
  • سنجش میزان آمادگی ناشر برای پذیرش
  • ارائۀ مدارک و اطلاعات درخواستی به بورس از طرف ناشر در فرآیند پذیرش
  • کنترل و نظارت بر رعایت مقررات پذیرش توسط ناشر در فرآیند پذیرش
  • عرضۀ اولیۀ اوراق بهادار پذیرفته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *