✔از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ۹۸ تحقق یافت: رشد ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای کارگزاری بورس بیمه ایران👇

رشد ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای کارگزاری بورس بیمه ایران

کارگزاری بورس بیمه ایران در افق چشم انداز ۹ ماهه سال جاری در واحد کالایی با رشد ۵۰ درصدی حجم معاملات و افزایش ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات شاهد رشد ۹ پله ای در معاملات فیزیکی بورس کالا بوده است.

به گزارش روابط عمومی کارگزاری بورس بیمه ایران، فعالیت‌های صورت گرفته این کارگزاری در بخش کالایی از ابتدای سال جاری تا کنون اخذ مجوزهای لازم  جهت ورود به بازارهای جدید، فعالیت در رینگ های صادراتی و انجام معاملات آتی در این بازار از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته واحد کالایی کارگزاری بورس بیمه ایران بوده است.

گفتنی است، این کارگزاری پیرو اخذ مجوزهای جدید و ورود به بازارهای صادراتی توانسته در رینگ صادراتی محصول قیر به عنوان عرضه‌کننده این بازار شناخته شود و در تالار معاملات آتی شاهد راه اندازی معاملات آتی و سپرده کالایی بر روی ۳ محصول پسته، زعفران و زیره به صورت سفارشات حضوری، تلفنی و آنلاین دست به معاملات  قابل توجهی بزند.

بر اساس این گزارش، واحد کالایی کارگزاری بورس بیمه ایران به عنوان یکی از کارگزاران خریدار فعال ذوب آهن حضور مستمر در تالار فلزی داشته و همچنین به عنوان عرضه‌کننده این محصول فعالیت چشمگیری داشته و در نهایت با توجه به اقدامات صورت گرفته، این کارگزاری با ارائه خدمات مطلوب به خریداران در بازار فولادی و خرید مقاطع فولادی طی سال مالی منتهی به ۳۰/۰۹/۹۸ توانسته در بین ۶۷ کارگزار خریدار محصولات ذوب آهن رتبه ۱۱ را کسب نماید و از طرفی جزو ۵ کارگزار برتر عرضه کننده ذوب آهن قرار گیرد.

این در حالیست که پیش از این، کارگزاری بورس بیمه ایران هیچ گونه فعالیتی در این بازارها نداشته و طی مدت کوتاهی با حضور و تثبیت خود در این بخش از بازار سرمایه شاهد کسب موفقیت های قابل ملاحظه ای بوده است.

شایان ذکر است، در حال حاضر بخش کالایی بورس بیمه ایران در بازار بورس انرژی یکی از عرضه کنندگان منتخب شرکت ملی پالایش پخش به شمار می رود و در حال توسعه چشم‌گیر در معاملات صادراتی در بخش مشتقات نفتی می باشد که متعاقبا اخبار آن منتشر خواهد شد.