#جهانی
در حالی که بالا گرفتن اختلافات تجاری میان آمریکا و چین سرمایه گذاران را نگران ساخته است، قیمت #طلا امروز با افزایش مواجه بود.
رویترز، فیلیپ استریبل، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او فیوچرز گفت: «اختلافات تجاری آمریکا و چین بر کل کالاهای فیزیکی تاثیر گذاشته است… قطعا ما با یک جنگ تجاری مواجهیم… این جنگ تبعاتی نیز بر بازار طلا خواهد داشت.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲۷ درصد افزایش به ۱۲۸۱ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰٫۳۳ درصد رشد داشت و به ۱۲۸۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
به رغم تصمیم واشنگتن مبنی بر وضع تعرفه بر ۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین، قیمت طلا روز جمعه ۱٫۸ درصد کاهش داشت و بیشترین افت یک روزه از نوامبر ۲۰۱۶ را تجربه کرد.
بازارها نگران اند که جنگ تجاری موجب لطمه دیدن رشد اقتصاد جهانی شود. شاخص های بورس های جهان نیز بعد از تشدید اختلافات تجاری آمریکا و چین به شدت کاهش یافته است. پس از آنکه ترامپ تهدید کرد که تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای چینی بر اجرا خواهد گذاشت، ارزش سهام های آسیایی روز سه شنبه به پایین ترین رقم خود در طی ۴ ماه گذشته رسید.
ترامپ دیروز هشدار داد که واشنگتن به تلافی تعرفه های اخیر اعلام شده از سوی دولت چین، ۱۰ درصد تعرفه بر ۲۰ میلیارد دلار کالای چینی وضع خواهد کرد.
چین هم هشدار داده که در صورتی که آمریکا فهرست جدیدی از کالاهای مشمول تعرفه را منتشر کند، اقدامات کمی و کیفی مناسبی را اتخاذ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *