مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت براساس آگهی منتشره در سامانه کدال در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه راُس ساعت ۱۱:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ درمحل دانشگاه تهران برگزار گردید و در خصوص دستور جلسات تصمیم گیری نمود و نکات زیر درباره فعالیت شرکت بیان شد

در سال مالی گذشته فروش شرکت با رشد ۲۶درصدی به ۱۹۶میلیارد تومان رسیده است و سود خالص شرکت با رشد ۲۵درصدی به ۴۸میلیارد تومان رسیده است.

سبد فروش شرکت متشکل از ۹۳ قلم قرص، ۱۸ قلم کپسول، ۲۲قلم پماد و دو قلم قطره میباشد.

میانگین نرخ فروش محصولات شرکت به دلیل افزایش نرخ برخی محصولات و تغییر در ترکیب فروش شرکت رشد داشته است.

فروش صادراتی شرکت در سال مالی گذشته در حدود ۸میلیارد تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸۵درصد رشد داشته است. مهمترین بازارهای فروش صادراتی شرکت، سوریه، افغانستان و عراق میباشد.

در سال مالی گذشته شرکت یک دستگاه گرانول میکسربین و لامینار خریداری کرده است که ظرفیت تولید قرص را ۳۰درصد افزایش خواهد داد. همچنین یک دستگاه رولر کمپکتور جهت افزایش سرعت تولید نصب و راه اندازی شده است.

با توجه به اینکه برخی از محصولات شرکت مشمول قواعد محصولات پرخطر میباشد و با توجه به برنامه تولید یک سری محصولات جدید، برنامه ساهت یک سایت تولید مخصوص محصولات پرخطر در دستور کار شرکت قرار دارد. که هزینه ساخت آن به همراه ساخت انبار ۳۵میلیارد تومان برآورد میشود.

در سال مالی گذشته طراحی بسته بندی محصولات به صورت کلی تغییر کرده است.

در سال مالی گذشته شرکت موفق به دریافت گواهی GMP برای خط تولید نیمه جامدات شده است و در حال حاضر تنها دارنده این گواهینامه در کشور میباشد.

در سال مالی گذشته محصول جدید داروی پتاسیم سیترات به بازار عرضه شد که انتظار میرود این محصول بازار حداقل ۱۰میلیارد تومانی داشته باشد. در حال حاضر فعلا تنها تولید کننده این دارو در کشور هستیم.

در سال مالی گذشته برای ۱۷ محصول پروانه ساخت اخذ شده است. و ۱۲ محصول اولین سری ساخت آنها در سال مالی گذشته بوده است. همچنین برنامه تولید ۲۹محصول جدید دیگر در کمیته تحقیق و تصویب شده است.

در سال مالی گذشته برای ثبت محصولات و فروش صادراتی، خطوط تولید شرکت از سوی برخی مسئولین چهار کشور عراق، لبنان، ازبکستان و قزاقستان مورد بازدید قرار گرفت. در حال حاضر ۴۱ محصول در کشورهای عراق، قزاقستان، افغانستان، سوریه و لبنان ثبت شده است.

در حال حاضر شرکت از ارز ۴۲۰۰۰ریالی برای واردات مواد اولیه خود استفاده میکند و باتوجه به افزایش نرخ ارز و هزینه های عمومی، احتمالا بصورت میانگین قیمت داروها در حدود ۱۰درصد افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *