✔گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پتروشیمی قائد بصیر👇

گزارش مجامع


شرکت پتروشیمی قائد بصیر

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پتروشیمی قائد بصیر با حضور بیش از ۷۰ درصد سهامداران و با ریاست آقای راحت در سالن فرهنگی تلاش برگزار شد. در ابتدا آقای فرزادی مدیر عامل شرکت به ارائه گزارش هیات مدیره پرداخت که مهمترین بخش‌های آن به شرح زیر می‌باشند:
شرکت تولیدکننده انواع گرانول‌های ABS می‌باشد. ABS موادیست که در مقابل خوردگی حرارت و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد. مواد ذکر شده بیشتر در صنعت خودرو (داشبورد) و لوازم خانگی (بدنه جاروبرفقی و …) ظروف یک‌بار مصرف و سقف‌های کاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت قائد بصیر دانش و توانایی تولید ۸۰ گرید از ABS را به صورت نچرال و در رنگ‌های مختلف داراست.
در سال ۹۷ شرکت موفق به تولید ۳۹ هزار تن انواع ABS شده است که این مقدار ۲۰ درصد فراتر از ظرفیت اسمی می‌باشد. فروش ۳۶ هزار تن در سال ۹۷٫
از آنجایی که تنها شرکت تولید کننده محصول یاد شده در گریدها و رنگ‌های مختلف پتروشیمی قائد بصیر می‌باشد از این رو تقاضا در داخل کشور بسیار زیاد می‌باشد که موجب شده است شرکت تنها ۱۰ درصد از تولیدات خود را در سال ۹۷ صادر نماید (تنها به منظور کسب سهم از بازار خارج از کشور) .
همانطور که بیان شد شرکت رقیب داخلی برای فروش محصولات خود ندارد و تنها تولید کننده داخلی شرکت پتروشیمی تبریز می‌باشد با ظرفیت تولید حدود ۲۰ هزار تن در سال که تنها گرید نچرال تولید می‌شود. مقدار مصرف ABSدر ایران چیزی حدود ۶۰ هزار تن در سال می‌باشد و مازاد نیاز از طریق واردات تامین می‌شود (با تعرفه ۱۵ درصد). البته لازم به ذکر است که واحد تولید ABS پتروشیمی جم در پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید که ظرفیت اسمی تولید آن حدود ۶۰ هزار تن می‌باشد. که در پاسخ به این مسئله شرکت برای سال‌های آتی برنامه صادرات را در دستور کار خود قرار داده است.
مواد اولیه مورد نیاز اکریلونیتریل(وارداتی) بوتادین (پتروشیمی جم،تبریز و بندر امام) استایرن منومر (پتروشیمی پارس)، در حال حاضر محصول وارداتی ذکر شده به دلیل موارد تحریمی با مشکلات و هزینه‌های تحمیلی همراه است. حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار گران‌تر خریداری شده و هزینه حمل ۲ برابر (حدود ۱۱۰ دلار) شده است.
لازم به ذکر است که در سال ۹۸ شرکت در فروردین ماه اقدام به انجام اورهال نموده است که از این رو مقدار تولید در این ماه کاهش یافته است و تاثیر خود را درگزارش عملکرد ماهانه و همچنین در گزارش سه ماهه نشان خواهد داد که معیار مناسبی برای تعمیم دادن به دیگر فصل‌های سال ۹۸ نمی‌باشد.
در پایان مجمع از میان ۲۲۵۳ ریال سود محقق شده به ازای هر سهم در سال ۹۷ مبلغ ۲۰۰۰ ریال به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شد.

نمای تکنیکی پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) – تایم فریم روزانه

در پتروشیمی قائد بصیر به دلیل نبود دیتا و اطلاعات کافی، صرفا می‌توان با ترسیم چند خط ساده، سطوح حمایتی و مقاومتی را شناسایی کرد. مطابق با تصویری که در ذیل مشاهده می‌کنید، این سهم پس از رشد ۵۰۰ تومانی در زمان عرضه اولیه، برای مدتی روند نوسانی در یک بازه قیمتی محدود را در پیش گرفت اما اخیرا با تشکیل یک الگوی استراحتی به شکل مثلث به روند صعودی خود بازگشته و انتظار می‌روند به مرور تا قیمت‌های ۲٫۱۰۰ – ۲٫۱۵۰ تومانی برابر با سقف کانال صعودی ترسیم شده پیشروی داشته باشد. معامله‌گرانی که قصد ورود به این سهم را دارند، باید محدوده ۱٫۳۲۰ تومانی را به عنوان حد ضرر برگزینند.