✔گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی صبانور با نماد کنور👇

شرکت صنعتی و معدنی صبا نور

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی صبانور با حضور بیش  از ۹۱درصد از سهامداران و با ریاست آقای قائمی راد در سالن همایشهای تلاش برگزار شد. در ابتدای مجمع آقای محمد کلانتری مدیرعامل شرکت به ارائه گزارش هیئت مدیره پرداختند که مهمترین بخش‌های آن به شرح زیر می‌باشد:

شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور به عنوان ششمین تولیدکننده سنگ آهن، کنسانتره و گندله کشور مطرح می‌باشد. این شرکت دارای پروانه سه معدن با مجموع ذخایر قطعی ۸۰میلیون تن و ذخایر احتمالی ۷۰میلیون تن می‌باشد. وضعیت سه معدن شرکت به شرح زیر می‌باشد:

معدن باباعلی همدان: ذخیره قطعی ۱۱میلیون تن، ذخیره احتمالی ۵میلیون تن، عیار ۴۰درصد، سقف برداشت ۶۰۰هزار تن

معدن گلالی کردستان: ذخیره قطععی ۲۵میلیون تن، ذخیره احتمالی ۵میلیون تن، عیار ۴۵درصد، سقف برداشت ۲۵۰هزار تن

معدن شهرک کردستان: ذخیره قطعی ۴۴میلیون تن، ذخیره احتمالی ۶۰میلیون تن، عیار ۴۰درصد، سقف برداشت ۱/۶میلیون تن

شرکت دارای یک خط تولید کنسانتره در همدان به ظرفیت ۶۰۰هزار تن و یک خط کنسانتره دیگر در کردستان به ظرفیت ۱میلیون تن و یک خط گندله همدان به ظرفیت ۵۵۰هزار تن می‌باشد.

باتوجه به رشد ۱۲درصدی تولید فولاد چین، مشکلات تولید واله برزیل و تعطیلی معادن کم عیار چین پیش‌بینی می‌شود قیمت جهانی سنگ آهن در میان مدت در همین محدوده ۱۰۰دلار باقی بماند.

میزان تولید سنگ آهن دانه‌بندی شرکت در سال ۹۷ با ۲۶درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶۸/۱میلیون تن بوده است. میزان تولید کنسانتره ۱۲۱/۱میلیون تن و میزان تولید گندله ۳۲۱هزار تن می‌باشد. نرخ فروش گندله داخلی ۲۲درصد و نرخ فروش کنسانتره داخلی ۱۴درصد نرخ شمش فولاد خوزستان می‌باشد. سود خالص شرکت در این دوره با رشد ۵۷درصدی ۱۵۱میلیارد تومان بوده است.

شرکت در نظر دارد شرکت ذوب اصفهان تولیدکننده سالانه ۴۰هزار تن فرومنگنز خود را از طریق مزایده واگذار نماید. ارزش فروش آن ۴۰میلیارد تومان و بهای تمام شده آن ۱۷میلیارد تومان می‌باشد و از این محل ۲۳میلیارد تومان سود خالص محقق خواهد شد.

طرح گندله سازی شرکت به ظرفیت ۱میلیون تن به دلیل عدم تامین منابع متوقف شده است. هزینه سرمایه گذاری مورد نیاز این طرح ۵۰۰میلیارد تومان برآورد می‌گردد. شرکت در نظر دارد این طرح را تا سه سال آینده به اتمام برساند.

در پایان مجمع تقسیم سود ۴۸۰ریالی به ازای هر سهم را مصوب نمود. حق حضور اعضای هیئت مدیره ماهانه ۱۸میلیون ریال ناخالص و پاداش  هیئت مدیره ۲،۵۰۰میلیون ریال تعیین شد.

نمای تکنیکی توسعه صنعتی و معدنی صبانور (کنور) – تایم فریم روزانه

در نماد کنور پس از رشد قیمتی که سال گذشته تا اوایل مهر ماه رخ داد، شاهد آغاز روند اصلاحی بودیم بطوریکه سهم تا قیمت‌های ۳۷۰ تومانی عقب نشست و در نوسانات موقت هیچ‌گاه موفق به گذر از سقف ۶۳۰ – ۶۴۰ تومانی نگردید. اما نکته مثبتی که باید توجه داشت این است که اخیرا روند حرکتی سهم از نزولی به صعودی تبدیل شده و شاهد تشکیل کف‌ها و سقف‌های بالاتر هستیم. ضمن اینکه الگویی مشابه با الگوی سر و شانه معکوس در این نمودار رویت می‌شود. بنابراین چنانچه کنور طی روزهای آتی موفق به شکست مقاومت ۶۳۰ – ۶۴۰ تومانی گردد، می‌توان ادامه پیشروی سهم تا قیمت‌های ۸۸۰ تومانی برابر با تراز ۱۶۱٫۸% اصلاح اخیر را انتظار داشت. معامله‌گرانی که قصد ورود به این سهم را دارند، باید محدوده ۴۹۰ تومانی را به عنوان حد ضرر برگزینند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *