✔گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان خوزستان با نماد #سخوز 👇

گزارش مجمع


شرکت سیمان خوزستان

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان خوزستان با حضور نزدیک به ۷۲ درصد از سهامداران و با ریاست آقای حیدری در سالن اجتماعات تلاش برگزار شد. در ابتدای مجمع آقای جامعی مدیرعامل شرکت به ارائه گزارش هیئت مدیره پرداختند که مهمترین بخش‌های آن به شرح زیر می‌باشد:

شرکت سیمان خوزستان شامل دو خط تولید شامل خط اول به ظرفیت ۳،۰۰۰ تن کلینکر در روز و در سال ۸۰ و خط دوم به ظرفیت ۵،۰۰۰تن کلینکر در روز در سال ۸۹ راه اندازی شده است.

میزان تولید کلینکر شرکت در سال گذشته ۱۷/۲ میلیون تن بوده است که از این بین ۱.۳۵میلیون تن آن به سیمان تبدیل شده است. میزان فروش شرکت در سال گذشته ۷۶/۱ میلیون تن شامل ۳/۱ میلیون تن سیمان و ۴۰۰ هزار تن کلینکر بوده است. مقدار فروش شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است و فروش شرکت ۷۲ درصد ظرفیت اسمی بوده است.

مبلغ فروش شرکت در سال مالی گذشته با ۱۱درصد افزایش ۲۸۱میلیارد تومان و سود خالص شرکت در این دوره ۶۹ میلیارد تومان بوده است که از رشد ۱۵۴ درصدی برخوردار بوده است.

در سال گذشته فروش صادراتی شرکت ۴۲۱ هزار تن انواع سیمان و کلینکر بوده است که به لحاظ مقداری ۲۴ درصد از فروش شرکت بوده است. فروش صادراتی شرکت بصورت ارزی و عمدتا به کشورهای بنگلادش، کویت، عمان بوده است. هند و چین بتازگی به بازارهای صادراتی شرکت اضافه شده اند. آخرین نرخ‌های فروش صادراتی شرکت برای تحویل در بندرامام خمینی بدین شرح بوده است: کلینکر ۱۸ دلار، سیمان فله ۲۴ دلار، سیمان جامبوبگ ۳۲ دلار. همچنین آخرین نرخ‌های فروش دلار در سامانه نیما در محدوده ۱۱هزار تومان بوده است.

در سال گذشته شرکت به منظور تسویه بدهی ارزی خود اقدام به انتشار ۵۰میلیارد تومان اوراق سلف کرده است که سررسید آن تیرماه امسال خواهد بود. با تسویه این اوراق، هزینه مالی شرکت در سال مالی جاری کاهش خواهد یافت.

در سال‌های گذشته شرکت اقدام به سرمایه گذاری در آسیاب العماره عراق به ظرفیت ۱۰۰تن در ساعت با مبلغ کل سرمایه گذاری ۲۶میلیون دلار کرده است. میزان سرمایه گذاری شرکت در این طرح ۶۰ درصد بوده است. به لحاظ موقعیت جغرافیایی این شرکت در استان میسان عراق می‌باشد که با استان خوزستان ایران هم مرز بوده و فاصله آن با اهواز ۲۱۷ کیلومتر و تا کارخانه سیمان خوزستان ۳۵۳ کیلومتر می‌باشد. شرکت سیمان خوزستان به همراه سیمان بهبهان و سیمان فارس نو به عنوان سهامداران این شرکت، تامین‌کننده اصلی کلینکر این شرکت خواهند بود.

خط ۲ این شرکت به ظرفیت ۵ هزار تن در روز مشمول معافیت مالیاتی ماده ۱۳۲ بوده و معافیت آن بهمن‌ماه سال ۹۸ به پایان می‌رسد.

شرکت برنامه افزایش سرمایه ۱۱۵درصد از محل مطالبات و آورده نقدی را در دستور کار خود دارد که مجوز آن از سازمان بورس اخذ شده است و مجمع آن به زودی برگزار خواهد شد.

شناسایی سود ارجان صنعت (آسیاب العماره) در سال مالی برابر، انتشار صورت‌های مالی تلفیقی، عدم مشارکت سیمان آبیک در تامین کلینکر العماره و دقت در گزارشات ارسالی از موضوعاتی بود که توسط سهامداران جزء در مجمع مورد تاکید قرار گرفت.

در پایان مجمع تقسیم سود ۸۰۰ ریالی به ازای هر سهم را مصوب نمود. حق حضور اعضای هیئت مدیره ۲۱ میلیون ریال ناخالص و پاداشی برای هیئت مدیره تصویب نشد.

 

نمای تکنیکی سیمان خوزستان (سخوز) – تایم فریم روزانه

در شرکت سیمان خوزستان، با اتصال A به نقطه C و ترسیم موازی خط AC از نقطه B، روند حرکتی سهم را محصور نمودیم. به نظر می‌رسد سخوز قصد دارد رفتار گذشته خود (رشد AB) را از نقطه C تکرار کند. بنابراین روند صعودی شکل گرفته می‌تواند با اصلاح‌های موقت تا محدوده ۱٫۰۰۰ – ۱٫۰۵۰ تومانی (نقطه D) در راستای تکمیل الگوی پایه‌ای AB=CD ادامه یابد. البته خرید در قیمت‌های فعلی از ریسک به ریوارد مناسبی برخوردار نیست و معامله‌گرانی که این سهم را در پرتفوی دارند باید محدوده ۶۷۰ تومانی را به عنوان حد ضرر در نظر بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *