✔کاهش غیرمنتظره صادرات دومین اقتصاد جهان / سقوط ۱۰ درصدی فروش آلومینیوم چین👇

تنش فزاینده تجاری بین آمریکا و چین در قالب وضع تعرفه باعث شد که صادرات چین بر خلاف پیش‌بینی‌ها کاهش ۱ درصدی را تجربه کند و در این میان صادرات آلومینیوم ۱۰ درصد سقوط کرد که از ماه فوریه بی‌سابقه بوده است.

صادرات چین به صورت غیرمنتظره‌ای در ماه آگوست ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱ درصد کاهش یافت و این در حالی است که پیش‌بینی اقتصاددانان حاکی از این بود که چین رشد ۲ درصدی در صادرات را تجربه خواهد کرد.

کاهش صادرات در ماه آگوست در حالی رخ داده است که ماه گذشته یعنی جولای این کشور رشد ۳٫۳ درصدی در صادرات را ثبت کرده بود.

دلیل اصلی کاهش صادرات چین تنش‌ تجاری فزاینده تجاری بین آمریکا و چین در ماه آگوست بود که نسبت به بقیه سال تا حد زیادی افزایش یافت.

دونالد ترامپ در خلال همین ماه اعلام کرد که از اول سپتامبر بر روی واردات ۳۰۰ میلیارد دلار کالا از چین ۱۵ درصد تعرفه اعمال خواهد کرد. چین نیز در واکنش به این اقدام ترامپ بر ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا تعرفه ۵ تا ۱۰ درصدی وضع کرد و همین امر موجب شدیدترین سقوط یوان در برابر دلار در ۲۵ سال اخیر شد.

برخی از تعرفه‌های وضع‌شده بر کالاهای چینی توسط آمریکا در اول اکتبر و ۱۵ دسامبر اجرایی خواهند شد و به همین دلیل انتظار می‌رود چین سیاست‌های حمایتی بیشتری را از اقتصاد کشور در راستای مقابله با کاهش رشد اقتصادی به اجرا بگذارد.

فروش آلومینیوم توسط چین ۱۰ درصد سقوط کرد  و به ۴۶۶ هزار تن رسید که پایین‌ترین میزان از ماه فوریه تاکنون محسوب می‌شود.