✔پیچ و خم بورسی شدن سهام عدالت: مالکیت سهام عدالت پس از ۵ سال در اختیار مردم قرار می‌گیرد…👇

رییس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ از بررسی لایحه آزادسازی سهام عدالت در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: این فرآیند ظرف مدت ۵ سال اجرایی و مالکیت آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمیدرضا فولادگر درباره سرنوشت لایحه آزادسازی سهام عدالت به خانه ملت گفت: این لایحه پس از بررسی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در حال حاضر آماده چاپ و بررسی در صحن علنی مجلس است. فرآیند آزادسازی و ساماندهی سهام عدالت ظرف مدت ۵ سال اجرایی و در نهایت مدیریت و مالکیت آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی افزود: برای آزادسازی سهام عدالت دو راه پیش‌بینی شده است، نخست آنکه مردم از ابتدا مختار هستند تا اداره و مدیریت سهام عدالت را ظرف مدت ۵ سال در دست گیرند. صاحبان سهام در این مسیر می‌توانند سهام را برای ضمانت و حمایت کافی در نهاد متولی دارایی قرار دهند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در روش مذکور در ۲ سال ابتدایی آزادسازی سهام عدالت مردم تنها می‌توانند سهام خود را با سایر سهام‌های بورسی و غیربورسی معامله کنند اما از سال سوم به تدریج می توانند سهام را آزاد کرده و به فروش رسانند.

فولادگر گفت: استفاده از ظرفیت‌ها ETF یا همان صندوق‌های قابل معامله در بورس دومین راهکار برای آزادسازی سهام عدالت است. در این راهکار سهام عدالت شامل تغییر و تحول بورسی مانند افزایش ارزش بورسی می‌شود در واقع در این روش یونیت‌های سهام عدالت قابل عرضه است.شورای عالی اصل ۴۴ درباره سهامداران جدید سهام عدالت تصمیم گیری می‌کند. برای تعیین تکلیف وضعیت صاحبان سهام عدالت مهلتی در نظر گرفته می‌شود این مهلت برای ارائه شماره شبا و مشخص شدن متوفیان و وراث آنها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *