✔ولوله در بازارهای سهام جهان !! سقوط بازارهای سهام جهان تحت تأثیر آغاز فرآیند استیضاح ترامپ👇

با اعلام نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر آغاز تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بازارهای سهام جهان واکنش منفی نشان دادند و تقریبا همه آنها به رنگ قرمز درآمدند.

 

 بازارهای سهام اروپایی صبح امروز چهارشنبه بعد از کاهش شاخص‌های سهام در آسیا و آمریکا در نتیجه‌ی اعلام آغاز تحقیقات استیضاح ترامپ توسط نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا کاهش یافتند.

همچنین بی‌ثباتی در بریتانیا حول موضوع بریگزیت و رأی دیوان عالی انگلیس نیز در سقوط بازارها تأثیر داشت. دیروز دیوان عالی انگلیس حکم داد که تعلیق پارلمان بریتانیا توسط نخست وزیر بوریس جانسون غیرقانونی بوده است.

بوریس جانسون که اکنون در سازمان ملل به سر می‌برد نسبت به این حکم دیوان عالی انگلیس واکنش نشان داد و گفت من به تصمیم دیوان عالی انگلیس احترام می‌گذارم اما این حکم درست نیست و بریتانیا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ از اتحادیه اروپا جدا خواهد شد.

در میان این رویدادها بازارهای سهام جهان و همچنین اروپا به شدت واکنش نشان دادند و روند نزولی خود را بعد از مدت‌ها از سر گرفتند. بازارهای سهام شرکت‌های تکنولوژی  با سقوط ۱٫۲ درصدی بدترین عملکرد را در میان سایر بخش‌ها داشتند.

شاخص سهام «فوتسی ۱۰۰» لندن ۰/۴ درصد افت کرد و «دکس ۳۰» آلمان نیز کاهش نیم درصدی را تجربه کرد. از طرف دیگر شاخص «کک ۴۰» فرانسه ۰/۷ درصد و «آیبکس ۳۵» اسپانیا نیز ۰/۲ درصد و «فوتسی آی بی ام» ایتالیا نیز بیش از سایر بازارها و ۰/۹ درصد کاهش یافتند.

دیشب شاخص‌های سهام وال استریت نیز تحت تأثیر این رویداد روند کاهشی داشتند به طوری که هر سه شاخص داوجونز، S & P 500 و نزدک کامپوزیت در نتیجه اقدام مجلس نمایندگان امریکا برای استیضاح ترامپ واکنش منفی نشان دادند. نگاهی به این سه شاخص در یک هفته گذشته نشان می‌دهد که داوجونز در یک هفتهع گذشته ۱٫۳۵ درصد و S& P 500 نیز ۱٫۵ درصد کاهش یافتند و شاخص نزدک کامپوزیت بیش از دو شاخص قبلی و به میزان ۲٫۵ درصد افت کرده است.

اقدام مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ در نتیجه تماس تلفنی وی با رئیس جمهور اوکراین بازارهای سهام آسیا را نیز تحت تأثیر قرار داد. شاخص نیکی ژاپن ۰/۳۶ درصد و شاخص شانگهای چین نیز یک درصد کاهش داشتند.

شاخص CSI300 نیز کاهش ۰/۷ درصدی تجربه کرد و شاخص «کوسپی» کره جنوبی نیز تقریبا ۱٫۵ درصد افت ارزش پیدا کرد. همچنین شاخص «سنسکس» هند نیز بیش از ۱ درصد و معادل ۱٫۳۰ درصد کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *