✔واردات پلیمر چین رکورد تازه‌ای در ژانویه به ثبت رساند؛ غیبت ایران در میان پنج صادرکننده برتر پلیمر به چین در ماه ژانویه👇👇

پنج صادرکننده‌ی برتر پلیمر به چین در ماه ژانویه عربستان سعودی (۴۳۱،۲۲۵ تن)، کره‌ی جنوبی (۲۵۴،۳۵۷ تن)، تایوان (۲۳۷،۰۵۱ تن)، سنگاپور (۱۹۰،۴۲۲ تن) و امارات متحده‌ی عربی (۱۷۰،۶۴۰ تن) بوده‌اند.

میزان واردات پلیمر چین در ماه ژانویه به حدود ۲/۱ میلیون تن رسیده است که از سال ۲۰۰۱ تاکنون یک رکورد ماهیانه محسوب می‌شود.

میزان کل واردات ماه ژانویه نسبت به سال گذشته (سال به سال) ۶ درصد رشد داشته اما در مقایسه با ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ جهشی ۲۰ درصدی ثبت کرده است.

پنج صادرکننده‌ی برتر پلیمر به چین در ماه ژانویه عربستان سعودی (۴۳۱،۲۲۵ تن)، کره‌ی جنوبی (۲۵۴،۳۵۷ تن)، تایوان (۲۳۷،۰۵۱ تن)، سنگاپور (۱۹۰،۴۲۲ تن) و امارات متحده‌ی عربی (۱۷۰،۶۴۰ تن) بوده‌اند.

پلی اتیلن سنگین

چین در ماه ژانویه ۶۵۷،۶۹۸ تن پلی اتیلن سنگین وارد کرد که نسبت به ماه پیش از آن۲۲٫۳ درصد افزایش داشته است. در مقایسه با ماه ژانویه سال ۲۰۱۸، واردات پلی اتیلن سنگین ۱/۴درصد کاهش داشته است.

عربستان سعودی با ۲۰۳،۳۲۱ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ی پلی اتیلن سنگین به چین بود و پس از آن امارات متحده‌ی عربی (۸۰،۲۳۶ تن) و کره‌ی جنوبی (۶۷،۳۰۶ تن) در رده‌های بعدی بودند.

پلی اتیلن سبک خطی

واردات پلی اتیلن سبک خطی این کشور در ماه ژانویه افزایش‌های سال به سال و ماه به ماه، به ترتیب، ۳۱ و ۲۱ درصدی داشت و به ۴۷۳،۵۲۲ تن، یعن بالاترین میزان واردات در ماه ژانویه، رسید.

عربستان سعودی با ۱۱۸،۵۸۳ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ به چین بود و پس از آن سنگاپور (۱۰۷،۶۰۹ تن) و هند (۵۳،۲۴۹ تن) در رده‌های بعدی بودند.

پلی اتیلن سبک

واردات پلی اتیلن سبک در ماه ژانویه ۱/۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و به ۲۶۳،۵۳۹ تن رسید. نسبت به ماه گذشته نیز ۱۵ درصد افزایش نشان داد.

عربستان سعودی با ۵۱،۰۹۸ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ی پلی اتیلن سبک به چین بود و پس از آن قطر (۳۳،۷۹۹ تن) و ایران (۳۳،۳۵۲ تن) در رده‌های بعدی قرار داشتند.

هموپلیمر پلی پروپیلن

واردات هموپلیمر پلی پروپیلن نیز شاهد افزایش سال به سال ۳/۵ درصدی بود ودر ماه ژانویه به ۳۰۹،۸۳۸ تن رسید. در مقایسه با ماه گذشته نیز افزایشی ۱۷ درصدی از خود نشان داد.

کره‌ی جنوبی با ۷۸،۱۱۹ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ی هموپلیمر پلی پروپیلن‌ به چین بود و پس از آن عربستان سعودی (۴۰،۰۳۸ تن) و سنگاپور (۲۷،۶۳۹ تن) در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

پروپیلن کوپلیمر

میزان واردات پروپیلن کوپلیمر در ماه ژانویه نسبت به سال گذشته ۴ درصد پایین آمد اما در مقایسه‌ی ماه به ماه با ۶۱ درصد افزایش معادل ۱۳۰،۸۴۴ تن گزارش شد.

تایوان با ۴۳،۸۶۵ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ به چین بود و پس از آن سنگاپور (۳۸،۳۷۵ تن) و کره‌ی جنوبی (۱۷،۱۵۴ تن) در رده‌های بعدی قرار داشتند.

پی وی سی

واردات پی وی سی چین در ماه ژانویه، در مقایسه‌ی سال به سال و ماه به ماه، به ترتیب کاهش‌هایی ۲۰ و ۱۳ درصدی ثبت کرد و معادل ۵۷،۳۹۲ تن، یعنی پایین‌ترین میزان واردات در ماه‌های ژانویه، گزارش شد.

آمریکا با ۲۳،۷۹۵ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ی پی وی سی به چین بود و پس از آن تایوان (۱۹،۷۳۰ تن) و ژاپن (۸،۰۲۷ تن) در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

پلی استایرن

واردات پلی استایرن نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشت و معادل ۶۴،۳۳۱ تن گزارش شد. نسبت به ماه گذشته نیز ۱۴ درصد افزایش نشان داد.

تایوان با ۱۹،۵۲۵ تن صادرات، برترین صادرکننده‌ی پلی استایرن به چین بود و پس از آن سنگاپور (۷،۶۲۳ تن) و کره‌ی جنوبی (۷،۶۱۱ تن) در رده‌های بعدی قرار داشتند.

آکریلونیتریل بوتادین استایرن

واردات آکریلونیتریل بوتادین استایرن چین در ماه ژانویه، نسبت به سال گذشته ۵/۳ درصد افزایش داشت و معادل ۱۶۳،۳۵۷ تن گزارش شد و نسبت به ماه گذشته نیز جهشی ۱۹ درصدی از خود نشان داد.

تایوان با ۸۰،۷۸۲ تن صادرات، برترین عرضه‌کننده‌ی آکریلونیتریل بوتادین استایرن‌ به چین بود و پس از آن کره‌ی جنوبی (۴۳،۹۶۴ تن) در رده‌ی بعدی قرار داشت/پتروتحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *