✔موگرینی: تا جایی که بتوانیم به حمایت از برجام ادامه می دهیم👇

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: در نشست امروز درباره بهترین نحوه ادامه حمایت از اجرای کامل توافق هسته‌ای با ایران بحث کرده و تا جایی که بتوانیم با تمام ابزارها و اراده سیاسی به حمایت ادامه می‌دهیم.

فدریکا موگرینی در تازه‌ترین اظهارات قبل از شرکت در نشست بروکسل درباره برجام گفت: شخصا از تحولات اخیر بسیار نگران هستم. تحولات را بررسی می‌کنیم و به طور کامل به اجرای برجام متعهد هستیم.

وی افزود: شب گذشته اعلام شد مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا قصد دارد برنامه سفر را تغییر دهد و در بروکسل هم توقفی داشته باشد.باید ببینم آیا می‌توانیم دیداری داشته باشیم.همواره از حضور وی استقبال می‌کنیم، اما فعلا برنامه دقیقی وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز در حاشیه نشست شورای وزرای خارجه، دیداری با وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان خواهم داشت تا درباره بهترین نحوه ادامه حمایت از اجرای کامل توافق هسته‌ای با ایران بحث کنیم.این توافق همچنان یکی از ستون‌های کلیدی امنیت در منطقه است و عنصری کلیدی در معماری منع اشاعه جهان و منطقه بوده و هست.

موگرینی گفت: تا جایی که بتوانیم با تمام ابزارها و اراده سیاسی به حمایت از آن ادامه می‌دهیم، این موضوع هم برای واشنگتن و هم تهران کاملا روشن است.بر همین مبنا، با ایران بحث‌هایی هم درباره تحولات منطقه می‌کنیم که در برخی از این موضوعات اختلاف نظرها و شکاف‌های بسیار جدی با هم داریم.
معتقدیم گفت‌وگو بهترین روش برای پرداختن به اختلافات است تا از تنش در منطقه‌ای که همین حالا نیز تنش‌آلود است، جلوگیری کنیم/ایلنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *