✔معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از سهم تولید آهن اسفنجی این مجموعه در سال ۹۷ و برنامه انواع محصولات فولادی در سال جاری خبر داد👇👇

مختار بخشیان با بیان اینکه در سال ۹۷ کل آهن اسفنجی تولید شده در ایران (شرکتهای تابعۀ ایمیدرو) بالغ بر ۲۴ میلیون تن بود، گفت: سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان تولید به بیش از.۵۱۰ میلیون تن می رسد.

وی افزود: سال گذشته در واحدهای احیا مستقیم یک و دو “فولاد” ۷٫۱ میلیون تن، فولاد هرمزگان بیش از ۱٫۶ میلیون تن، فولاد سبا ۱٫۲ میلیون تن و در فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از ۵۵۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد، عرضۀ ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در برنامۀ سال ۹۸ فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته که این میزان عرضه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴٫۶ رشد نشان میدهد.

بخشیان گفت: برای تولید کلاف گرم در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید ۶٫۵ میلیون تن محصول برنامهریزی شده که رشد ۲ درصدی را نشان میدهد. همچنین در بخش محصولات سرد و پوششدار “فولاد” نیز تولید ۱٫۵۸ میلیون تن و رشد ۲ درصدی نسبتبه مدت مشابه سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *