✔مصاحبه مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران با شبکه خبر صدا و سیما: ارائه راهکارهای هدایت نقدینگی به بازار سرمایه👇

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران در بیست و دومین روز خرداد ماه ۹۹ در مصاحبه تلویزیونی و اختصاصی با شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ميزان ورود نقدينگى هاى جديد به بازار سرمايه كشور در سال هاى اخير و راهكارهاى هدايت نقدينگى به بازار سرمايه در جهت ارتقا توليد، را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش روابط عمومی کارگزاری بورس بمه ایران مهدی محمود رباطی رپیس هیات مدیره و مدیر عامل کارگزاری در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در دو ماهه ابتدایی سال ۹۹ بیش از ۴ برابر کل سال ۹۸، پول به بازار سرمایه تزریق شده است، گفت: بازار سرمایه در شرایط کنونی با وضع متفاوتی روبرو شده است؛ تا پیش از رونق بورس، فعالان اقتصادی تمایلی برای شرکت در این عرصه نداشتند، اما امروز تمایل آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است.
وی افزود: حالِ امروز بورس خوب است و مهمترین عامل در این رونق، افزایش سطحِ “اعتماد اجتماعی” است که در فعالان اقتصادی به وجود آمد.
مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران تاکید کرد: امروز سیاستگذاری کلانی برای توجه به بازار سرمایه و بورس دارد ایجاد می‌شود.
رباطی اظهار داشت: به دلیل شرایط موجود دولت و وزارت اقتصاد برای نخستین بار جسورانه به این عرصه ورود کرده اند و ایجاد سهام “شستا” (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) از مصادیق همین ورود بوه است.
وی با اعلام اینکه امروز ۴۹ میلیون نفر در کشور سهامداران سهام عدالت هستند، افزود: این افراد کسانی هستند که بازار سرمایه ما را رصد می‌کنند.
رباطی گفت: اگر تا پیش از این ریل گذاری اقتصاد کشور در مسیر بازار مسکن و طلا و ارز بود، امروز به سمت بورس گرایش یافته است.
 او درباره آماده سازی زیرساخت های بازار سرمایه پیشنهاد کرد: این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: ما امروز نیارمند انجام مباحث جدی در بورس هستیم و باید اتاق‌های فکر در بازار‌های سرمایه ایجاد شوند و هنوز کاستی های زیادی وجود دارد.

رباطی ادامه داد: در قوای سه گانه هم مراجع تصمیم گیر در این عرصه آشنایی چندایی با این موضوع ندارند، بنابراین قوانین مربوط به بورس در ۱۱ سال پیش تصویب شده و از آن روز بدون بازنگری، مغفول مانده اند.