✔مدیرعامل بورس تهران: جلسه پذیرش بزرگترین هلدینگ ایران امروز برگزار می شود… 👇

مدیرعامل بورس تهران با اعلام برگزاری جلسه امروز هیات پذیرش برای بزرگترین هلدینگ ایران یعنی شستا و لغو یک عرضه اولیه از آمادگی سه شرکت برای عرضه اولیه سهام خبر داد .

علی صحرایی درباره برنامه های بورس تهران برای عرضه اولیه سهام شرکت ها و تکلیف پذیرش شستا به بورس پرس گفت : جلسه هیات پذیرش برای بررسی پرونده هلدینگ شستا بعد از عدم برگزاری در روز شنبه ، امروز برگزار می شود و در صورت احزار شرایط و تکمیل مدارک در فهرست شرکت های بورسی درج خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که در صورت بورسی شدن بزرگترین هلدینگ اقتصاد ایران ، چه زمانی سهام آن عرضه اولیه خواهد شد ؟ توضیح داد: به دلیل خاص و ویژه بودن شستا و حضور چند هلدینگ و چندین زیرمجموعه در این ابر هلدینگ ، احزار شفافیت کامل ، سرعت در رویه گزارشگری و رفع همه ابهامات احتمالی ، مهمترین نکاتی است که باید تامین شود. بنابراین هر چند یکی از برنامه های سال جاری بورس ، عرضه این هلدینگ بزرگ است اما باید منتظر طی فرایند قانونی و تکمیل مدارک بود.

این مقام مسئول افزود: علاوه بر این ، مدیران شستا و مسئولان دولتی هم باید با در نظر گرفتن شرایط و مقررات بازارسرمایه و خواسته های قانونی ، زمینه عرضه اولیه سهام این شرکت را فراهم کنند تا به بهترین شکل و با در نظر گرفتن شرایط بازار سهام ، بزرگترین هلدینگ ایران وارد بورس شود .

صحرایی در مورد دیگر شرکت های آماده عرضه اولیه تا پایان سال هم به بورس پرس گفت: سرمایه‌گذاری کوثر ( وابسته به بنیاد شهید ) بعد از ثبت نزد اداره نهادهای مالی سازمان بورس ، درج نماد و آماده کشف قیمت می شود. دو شرکت شوینده پدیده شیمی غرب و غذایی کوروش نیز ( از زیر مجموعه‌های گلرنگ ) در مراحل نهایی هستند و با تکمیل مدارک و درج نماد ، در ماه های آینده عرضه اولیه می‌شوند .

وی همچنین از منتفی شدن پذیرش و عرضه اولیه آسیا تک به دلیل عدم پیگیری سهامداران عمده خبر داد که از مهر ۹۶ در  بازار دوم معاملات بورس تهران درج شده بود .