✔قیمت پوند در بازار جهانی به بالاترین سقف قیمتی خود در طول هفته رسید…👇

دادگاه عالی انگلیس اعلام کرد که تصمیم نخست وزیر این کشور برای تعلیق موقت پارلمان این کشور غیرقانونی بوده است و این مساله امیدها به جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را تقویت کرده است. خانم هال، سخنگوی این دادگاه گفته است از نظر این نهاد، تعلیق پارلمان فاقد دلیل بوده و مجلس میتواند مجددا از روز چهارشنبه فعالیت خود را از سر بگیرد.

رای دادگاه عالی بیش از همه در بازار ارز موثر بود. نیل ویلسون، تحلیل‌گر ارشد بازار گفت: به نظر می‌رسد از نظر فعالان بازار، این رای علیه دولت مثبت بوده است.

امروز ارزش پوند در برابر دلار و یورو حدود ۰.۵ درصد تقویت شد تا جایی که هر یورو به ازای ۱.۲۴۴۵ دلار و ۱.۱۳۱۵ یورو مبادله شد. با این حال پوند نتوانست در برابر ارزهای امن صعود محسوسی داشته باشد و تقریبا بدون تغییر نسبت به روز قبل و به ازای ۱.۲۲۷۳ فرانک سوئیس و ۱۳۳.۵۰۱۶ ین ژاپن مبادله شد.

جوردن راکستر، استراتژیست بازار ارز در موسسه ” نامورا” گفت: هر چیزی که ضد بوریس جانسون و به نفع نمایندگان مخالف باشد می تواند باعث کاهش نااطمینانی بازار نسبت به خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا شود و این خبر خوبی برای پوند خواهد بود.

از سوی دیگر روزنامه تلگراف انگلیس به نقل از منابع آگاه گفته است که جرمی کوربین، رهبر مخالفان دولت در مجلس می‌خواهد پس از آغاز به کار مجدد مجلس، برای باز پس گرفتن رای اعتماد از دولت جانسون تلاش کند. در شرایطی که دولت از در اختیار داشتن اکثریت در مجلس مطمئن نیست، این احتمال وجود دارد که دولت سقوط کند.

از سوی دیگر بوریس جانسون گفته است که از تصمیمش برای خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپا تحت هر شرایطی در سی و یکم اکتبر منصرف نمی‌شود و آن را خیانت به رفراندوم سال ۲۰۱۶ می داند. وی افزوده است که انگلیس نیاز به انتخابات مجدد مجلس دارد تا تکلیف مشخص شود.

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار روز چهارشنبه سوم مهر ماه نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون ۴۰ هزار تومان قیمت خورد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان است.

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا امروز تغییری نداشت؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون ۴۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۲۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۹ هزار ۷۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۵۲۸ دلار قیمت خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *