✔شاخص کل بورس در نیمه مربیان رکورد تاریخی را شکست👇👇

در بازار امروز شاهد دو نیمه متفاوت از معاملات بودیم که نیمه اول آن منفی و نیمه دوم آن به مدد بازگشایی “ومعادن” مثبت شد؛ در نتیجه شاخص کل با افزایش ۸۸۲ واحدی توانست از کانال ۱۹۵ هزارتا خارج شده و بر روی رقم ۱۹۶ هزار و ۸۴ واحد ایستاد.

بازار سرمایه در روز جاری شاهد افزایش فروش از جانب سهامداران بود. پیشی گرفتن عرضه از تقاضا سبب شد تا شاخص کل با کاهش وارد کانال ۱۹۴ هزار واحد شود اما پس از گذشتن از ساعات ابتدایی تعداد فروشنده‌ها کاهش یافت و وضعیت امروز بازار در حال بهتر شدن بود. همزمان با بهبود وضعیت بازگشایی “ومعادن” بدون سقف قیمتی موجب شد تا شاخص به کمک آن افزایش یابد و شاهد تغییر وضعیت آن از منفی به مثبت باشیم. در نهایت شاخص کل بورس اوراق بهادار ۸۸۲ واحد رشد کرد و بر روی ۱۹۶ هزار و ۸۴ واحد به کار خود پایان داد. “ومعادن”، “پارسان”، “رمپنا”، “شبندر” و “کچاد” بیشترین تاثیرگذار مثبت بر رشد شاخص بورس بودند.

در مقابل فرابورس ایران تحت تاثیر معاملات کاهنده “دماوند”، “مارون”، “ذوب”، “هرمز” و “زاگرس” ۲۱ واحد کاهش یافت و بر روی رقم ۲۴۵۱ واحد به کار خود پایان داد.

آغاز اصلاح در گروه‌های کوچک بازار

امروز شاهد کاهش قیمت در سهم‌های کوچک بازار بودیم، سهام گروه‌های قندی و زراعت از اواخر سال گذشته بدون هیچ توقفی شروع به افزایش قیمت کردند و سهامداران آن‌ها سودهای خوبی را به دست آوردند در این دو گروه طی روزجاری شاهد افت قیمت‌ها بودیم و برخی از آن‌ها تا کف قیمتی روزانه کاهش یافتند.

اما گروه دارویی هم‌چنان خریداران خود را در بازار امروز حفظ کردند و حتی در ساعات ابتدایی هم صفوف خرید بازار بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *