✔سهامداران ولساپا، ولبهمن، وایران و ولیز بخوانند / مقایسه درآمد شرکت‌های لیزینگ در سال ۹۷ / لیزینگ رایان سایپا در صدر پردرآمدها 👇👇

مقایسه درامد شرکت‌های لیزینگ در اسفند ماه نشان می‌دهد لیزینگ رایان سایپا با درآمد ۵۶ میلیارد تومانی در اسفند ماه بیشترین میزان درآمد را شناسایی کرده است. میانگین درآمدی شرکت‌های لیزینگ در اسفند ۹۷ نسبت به بهمن ۹۷ رشد ۵ درصدی داشته است. میانگین درامدی شرکت‌های لیزینگ از ۲۱ میلیارد تومان در بهمن ماه به ۲۳ میلیارد تومان در اسفند ماه رسیده است. درآمد شرکت‌های لیزینگ در اسفند به غیر از شرکت لیزینگ رایان سایپا، افزایشی بوده است.

شرکت لیزینگ رایان سایپا (ولساپا)

شرکت رایان لیزینگ سایپا در سال مالی ۹۷ مبلغ ۷۷۰ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است. بیشترین تعداد تسهیلات اعطایی طی دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ مربوط به خودرو ساینا و تیبا بوده و همچنین بیشترین میزان تسهیلات اعطایی طی دوره مورد نظر مربوط به خودرو ساینا و نیسان می‌باشد.

شرکت بهمن لیزینگ (ولبهمن)

شرکت بهمن لیزینگ در سال ۹۷ مبلغ ۱۱۳ میلیارد تومان درآمد داشته است که نسبت به سال ۹۶ کاهش داشته است چرا که شرکت در سال ۹۶ مبلغ ۱۸۳ میلیارد تومان درآمد داشته است. دلیل اصلی این موضوع را می‌توان تلاطم و نوسان در بازار خودرو و کاهش قدرت خرید مردم و کاهش تولید خودرو دانست. شرکت در مجموع در سال ۹۷ بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات خرید خودرو اعطا کرده است که بخش اعظم تسهلات اعطایی مربوط به خودروهای کار می‌باشد.

شرکت لیزینگ ایرانیان (وایران)

شرکت لیزینگ ایرانیان در سال ۹۷ بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان درآمد داشته است که نسبت به سال ۹۶، درآمد شرکت کاهشب بوده است چرا که درآمد شرکت در سال ۹۶، مبلغ ۷۹ میلیارد تومان بوده است. کاهش تولید در بازار خودرو و کاهش روابط تجاری با خودروسازان موجب تحولات کاهشی در درآمد و فروش شرکت‌های خودرویی و گروه‌های وابسته به آن شده است. تسهیلات اعطایی شرکت مربوط به خودروهای گروه‌های پژوه بوده است. که در مجموع شرکت نزدیک به ۲۸۲ میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده است.

شرکت لیزینگ ایران (ولیز)

شرکت لیزینگ ایران با کمترین میزان درامد در این گروه، درآمد ۴۰ میلیارد تومانی در سال ۹۷ رقم زده است. شرکت در سال ۹۶ مبلغ ۳۹ میلیارد تومان درآمد داشته است. که نشان می‌دهد برخلاف سه شرکت ذکر شده، درامد این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایشی بوده است. زمینه فعالیت شرکت مربوط به خودروهای گروه پراید و x100 می‌باشد که می‌توان همین موضوع را دلیل بر ثبات درآمد شرکت نسبت به سال ۹۶ دانست/ بورس فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *