✔رییس کل بیمه مرکزی در بازدید از دانشکده سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) با اشاره به تحریم های بین المللی علیه صنعت بیمه بر ضرورت تاسیس یک شرکت بیمه اتکایی ملی تاکید کرد…

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به تحریم های بین المللی علیه صنعت بیمه بر ضرورت تاسیس یک شرکت بیمه اتکایی ملی تاکید کرد.

به گزارش ایبنا از روابط عمومی بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی در بازدید از دانشکده سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) با اعلام این مطلب افزود: با تاسیس شرکت ملی بیمه اتکایی می توانیم تهدید تحریم های ناجوانمردانه را به یک فرصت بزرگ تبدیل کنیم.

وی گفت: رتبه بندی صحیح شرکت های بیمه، کنترل و نظارت بر تعهدات بیمه ای در گرو تربیت متخصصان اکچوئر است و دانشکده های تخصصی بیمه باید به کمک صنعت بیمه بیایند. سلیمانی خاطرنشان کرد: نگاه فعلی صنعت بیمه در حوزه جذب نیروی انسانی باید تغییر کند چرا که جابجایی نیروها در درون صنعت بدون جذب جوان های متخصص نمی تواند چندان موثر باشد.

رییس شورایعالی بیمه از صنعت بیمه به عنوان صنعتی دانش محور یاد کرد و گفت: روند توسعه ای صنعت بیمه با توسعه دانشکده های تخصصی بیمه و رشد موسسات علمی امکان پذیر است و بیمه مرکزی آمادگی خود را برای همکاری های آتی اعلام می کند.

وی تصریح کرد: پیوند صنعت بیمه و دانشگاه یک پیوند ریشه دار است اما هنوز ظرفیت های بسیاری در حوزه توسعه رشته های بیمه ای به خصوص بیمه های زندگی وجود دارد. رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ضرورت همراهی بیشتر نهادهای علمی و صنعت بیمه، خاطرنشان کرد: با بررسی و جمع بندی پایان نامه های کاربردی و تخصصی می توان موانع توسعه نیافتگی صنعت بیمه را احراز کرد و چالش های موجود را به حداقل رساند.

وی وجود ۳۲ شرکت بیمه با مجموعه ای بالغ بر یکصد و چهل هزار نیروی فعال بیمه ای را یک مجموعه بزرگ دانست و گفت: اگر نهادهای علمی، پژوهشی و آموزشی با صنعت بیمه ارتباط تنگاتنگی داشته باشند تحول جدی در صنعت بیمه دور از دسترس نخواهد بود.

سلیمانی افزود: ما باید بازار گسترده ای را برای صنعت بیمه ایجاد کنیم چرا که درخشندگی صنعت بیمه در گرو توسعه بیمه های غیراجباری است و ما انتظار داریم پیشنهادهای مناسبی در خصوص بسته های بیمه ای و محصولات جدید از سوی دانشگاه دریافت کنیم.

وی ظرفیت بالقوه بازار آینده صنعت بیمه را چندین برابر میزان فعلی ارزیابی کرد و افزود: ضریب نفوذ بیمه در کشور ما چندان رضایت بخش نیست و دانشگاه ها و موسسات تخصصی بیمه باید در کنار صنعت بیمه و رسانه های گروهی، قابلیت های این صنعت را به آحاد جامعه معرفی کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاری های این موسسه و صنعت بیمه، تحولی جدی در افزایش ضریب نفوذ بیمه و فرهنگسازی در این خصوص شکل بگیرد. گفتنی است، در پایان این بازدید نشست ویژه ای با حضور رییس موسسه آموزش عالی بیمه بیمه اکو و اساتید این مجموعه نیز نقطه نظرات خود را در حضور رییس کل بیمه مرکزی مطرح کرده و به بحث و گفتگو پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *