✔بررسی آماری و وزنی معاملات بورس کالا نشان داد: کاهش ارزش و حجم معاملات محصولات #فملی در بورس کالا 👇

معاملات محصولات صنایع ملی مس طی سه ماه بهار نشان داد، ارزش معاملات در اردبیهشت در بالاترین سطح خود قرار دارد و در خردادماه به دلیل کاهش حجم معاملات، ارزش معاملات مس مفتول و مس کاتدی کاهش یافت.

در بورس کالای ایران از ابتدای سال جاری ۱۵ هزار و ۸۸۵ تن مس مفتول به ارزش هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان معامله شده است همچنین در معاملات مس کاتدی شاهد ۳۳ هزار و ۵۶۰ تن معامله به ارزش دو هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان بوده‌ایم.

حجم معاملات مس مفتول کاهش یافت

بررسی حجم معاملات طی سه ماه اخیر مس مفتول نشان می‌دهد، حجم این معاملات در خرداد ماه به پایین‌ترین سطح خود در سه ماه اخیر رسیده است. حجم معاملات مس مفتول در اردیبهشت ماه در بالاترین سطح قرار داشته و ۸ هزار و ۶۳۰ تن مس مفتول معامله شده است. کاهش حجم معاملات مس مفتول موجب شده است ارزش معاملات این فلز از ۶۱۷ میلیارد تومان اردیبهشت ماه به ۱۸۴ میلیارد تومان خرداد ماه کاهش یابد. بنابراین حجم معاملات مس مفتول کاهش پنج هزار و ۸۷۵ تنی را تجربه کرده است.

قیمت مس مفتول ۱۰ درصد کاهش یافت

حجم معاملات مس مفتول در خرداد ماه کاهشی بوده و علاوه بر حجم معاملات بررسی روند قیمتی نرخ فروش مس مفتول فملی از ابتدای سال جاری تا کنون حاکی از کاهش قیمت این فلز می‌باشد. قیمت مس مفتول در ابتدای سال به قیمت ۶۹ هزار و ۶۳۷ تومان در هر کیلوگرم معامله شده است و در اردیبهشت ماه روند صعودی را طی کرد که در معاملات ۱۶ اردیبهشت به بالاترین نرخ خود در سه ماه اخیر رسید. هر کیلوگرم مس مفتول فملی در بورس کالا به ارزش ۷۴ هزار تومان معامله شده است. اما در خرداد ماه روند کاهش قیمتی را در مس مفتول شاهد بوده‌ایم. به طوری که قیمت هر کیلوگرم مس مفتول به ۶۶ هزار و ۲۷۴ تومان رسید. بنابراین قیمت مس مفتول در آخرین معامله خرداد ماه نسبت به اولین معامله فروردین ماه ۵ درصد کاهش و نسبت به بالاترین سطح قیمتی کاهش ۱۰ درصدی داشته است.

حجم معاملات مس کاتدی ۱۰ هزار تن کاهش یافت/ارزش معاملات ۶۷۶ میلیارد تومان کاهش یافت

بررسی حجم معاملات مس کاتدی نشان می‌دهد در خرداد ماه حجم معاملات نسبت به فروردین ماه افزایشی اما نسبت به اردیبهشت ماه کاهشی محسوس بوده است. حجم معاملات مس کاتدی در اردیبهشت ماه ۱۸ هزار تن بوده که در خردادماه با کاهش نزدیک به ۱۰ هزار تنی به ۸ هزار و ۵۶۰ تن رسیده است.

کاهش حجم معاملات مس کاتدی موجب شده است ارزش معاملات خرداد ماه کاهشی باشد. ارزش کل معاملات مس کاتدی طی سه ماه اخیر دو هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان بوده که بالاترین ارزش معاملات مربوط به معاملات اردیبهشت ماه می‌باشد و در خرداد ماه ارزش معاملات مس کاتدی به ۵۵۵ میلیارد تومان رسیده است. نرخ فروش مس کاتدی تغییرات چندانی طی سه ماه اخیر نداشته بنابراین کاهش ارزش معاملات به دلیل کاهش حجم معاملات می‌باشد.

نرخ فروش مس کاتدی ۵ درصد افزایش یافت

حجم معاملات مس کاتدی در خرداد ماه کاهشی بوده و علاوه بر حجم معاملات بررسی روند قیمتی نرخ فروش مس کاتدی فملی از ابتدای سال جاری تا کنون حاکی از کاهش قیمت این فلز می‌باشد. قیمت مس کاتدی در ابتدای سال به قیمت ۶۲ هزار و ۲۴۵ در هر کیلوگرم معامله شده است و در اردیبهشت ماه روند صعودی را طی کرد که در معاملات ۱۵ اردیبهشت ماه به بالاترین نرخ خود در سه ماه اخیر رسید. هر کیلوگرم مس کاتدی فملی در بورس کالا به ارزش ۷۲ هزار و ۱۷۶ تومان معامله شده است. اما در خرداد ماه روند کاهش قیمتی در مس کاتدی مشاهده شه است. به طوری که قیمت هر کیلوگرم مس کاتدی به ۶۴ هزار تومان رسید. اما قیمت مس کاتدی در آخرین معامله خرداد ماه (۱۹ خرداد ماه) نسبت به اولین معامله فروردین ماه (۱۹ فروردین) رشد هزار و ۸۲۰ تومان در هر کیلوگرم داشته است. از این رو، کاهش ارزش معاملات مس کاتدی در خرداد ماه به دلیل کاهش قابل توجه حجم معامله بوده است/boursefouri

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *