✔برخلاف شایعات سیل مشکلی در تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها ایجاد نکرد/ کمبودها تا زمان حاکم شدن شرایط مساعد از موجودی‌های انبار تامین می‌شود👇👇

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با توجه به آسیب یکی از خط‌های انتقال خوراک پتروشیمی در غرب کشور به استفاده از مازاد‌های موجود تا برطرف شدن مشکل اشاره کرد.

به دلیل بارش های اخیر و سیلاب بی سابقه بخش هایی از خط لوله اتیلن غرب که خوراک واحدهای پتروشیمی غرب کشور را تامین می کرد، دچار حادثه شد.

با توجه به اینکه بخش عمده پتروشیمی هایی که از این خط لوله، خوراک دریافت می کنند تولیدکننده مواد اولیه پتروشیمی به شمار می روند، نگرانی هایی درباره وضعیت تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش پایین دستی پتروشیمی شکل گرفته است.

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در این باره گفت: با توجه به موجودی محصولات پتروشیمی های خط اتیلن غرب و برنامه ریزی های انجام شده، کمبود احتمالی پلی اتیلن با همیاری سایر پتروشیمی ها تامین خواهد شد.

مرضیه طهماسبی افزود: با توجه به تولید مازاد نیاز داخل پلی اتیلن ها توسط مجتمع های پتروشیمی در کشور، توقف مقطعی تولید محصولات پلی اتیلنی در چند پتروشیمی غرب کشور تاثیر خاصی در تامین بازار داخلی این محصول ایجاد نخواهد کرد.

رصد بازارهای داخلی به منظور تنظیم عرضه

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی از رصد بازارهای داخلی به منظور تنظیم عرضه خبر داد و گفت: کف عرضه در بهار۹۸ تعیین شده است و با تعامل سازنده شرکت های پتروشیمی و رییسان کارگروه های تخصصی پتروشیمی ها بر رعایت آن نظارت می شود.

وی ادامه داد: اگر درصنایع پایین دستی پتروشیمی رونق ایجاد شود وضعیت پتروشیمی ها نیز بهتر می شود؛ زیرا صنایع تکمیلی، مصرف کننده پتروشیمی ها به شمار می روند و اگر بتوانند از تامین خوراک اطمینان داشته باشند صادرات و ارزش افزوده بیشتری خواهند داشت/ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *