✔با #مادیرا عرضه اولیه دوشنبه بیشتر آشنا شوید …👇👇👇

شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران با برند مادیران قرار است دوشنبه هفته آینده شاهد عرضه اولیه سهام خود در فرابورس ایران باشد. بر مبنای جزییات عرضه اولیه قرار است هر سهم «مادیرا» در محدوده ۳۳۲ تا ۳۶۵ تومان در فرابورس عرضه شود. امروز سه‌شنبه؛ ۲۹ آبان جلسه معارفه‌ای با حضور مدیران، اعضای هیات مدیره و سهامدار عمده شرکت تشکیل شد. در این جلسه فعالیت مجموعه، نوع تولیدات، میزان سودآوری و همچنین طرح‌های توسعه آن بررسی شد تا به این ترتیب در روزهای آتی شاهد عرضه اولیه سهام «مادیر» در فرابورس ایران باشیم.

در ابتدای این جلسه، محمود امیری؛ سهامدار عمده مادیران عنوان کرد: شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیران) مجموعه‌ای با قدمت ۵۲ ساله است که با هدف ایجاد اشتغال و نوآوری در عرصه اقتصادی کشور به فعالیت می‌پردازد.

به گفته وی مجموعه دو وظیفه دارد؛ وظیفه اجتماعی و اشتغال. در این راستا رضایت سهامدار هم برای مجموعه اهمیت دارد. افزون بر این هدف از ورود به بازار سرمایه و فرابورس شفافیت، ادامه بقا و پایداری شرکت، ورود سهامداران جدید و بهره‌مندی از تمامی مزایای حضور در این بازار رسمی است.

ورود به حوزه‌های جدید

در ادامه بابک ثقفی؛ مدیرعامل «مادیرا» با ارایه جزئیات از نحوه فعالیت شرکت گفت: مادیران از سال ۱۳۷۳ تولید مانیتورهای LG CRT را آغاز و در سال ۱۳۸۴ تلویزیون SHARP CRT را تولید کرد.

وی افزود: ورود xvision به بازار ایران، تولید تلویزیون تخت LCD، LED و DLED ، عرضه محصولات لوازم خانگی xvision به بازار، همکاری با برند TCL و عرضه محصول‌های لوازم خانگی TCL به بازار مصرف، از جمله دستاوردهای مادیران در سال‌های اخیر تا سال ۱۳۹۶ است.

ثقفی با اظهار این مطلب که برندهای تجاری شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران شامل XVISION ، TCL  و LG است، گفت: در این راستا تصمیم به اتخاذ یک برند به نام مادیران گرفته‌ایم.

وی با اظهار این مطلب که شرکت TCL یکی از تولید کننده‌های مطرح پنل در دنیاست، گفت: با انعقاد قرارداد با این شرکت، تولیدات را با این برند ادامه داده‌ایم و این موضوع سبب شده تا کیفیت محصولات افزایش یافته و توان رقابت با برندهای مطرح در دنیا را داشته باشیم. ثقفی تصریح کرد:  ما حدود ۱۲ تا ۱۴ درصد سهم بازار در تلویزیون‌های ۳۲ اینچ به بالا را داریم. همچنین شرکت توانایی تولیدی ۳ میلیون تلویزیون را دارد.

ثقفی با اظهار این مطلب که جای خالی محصول با کیفیت و با قیمت مناسب در کشور وجود دارد،  گفت: با انعقاد قرارداد با شرکت TCL و XVITION به تولید لوازم خانگی روی آوردیم و وارد بازار ایران شدیم. در این راستا مجوز ساخت کارخانه در شهرک صنعتی پیام را اخذ کردیم. به این ترتیب در ۳ تا ۴ سال آینده به بازار مناسبی برای لوازم خانگی از جمله یخچال و ماشین لباسشویی خواهیم رسید.

به گفته مدیران شرکت،‌ طرح توسعه مزبور و ورود محصول‌های جدید در ۲فاز انجام می‌شود؛ در فاز نخست تولید لباسشویی تا انتهای سال جاری قرار دارد. همچنین تولید یخچال نیز از مهرماه سال ۹۸ آغاز خواهد شد.

ثقفی با اظهار این مطلب که  دولت به ما تعهد تحویل ارز نیمایی را دارد که این روند ادامه خواهد داشت، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته تولید تلویزیون ۵۰ درصد رشد کرده است. همچنین شرکت در بلندمدت برنامه صادرات دارد. این در حالی است که در سال گذشته شرکت وارادات ۶۰ میلیون دلاری داشته است.

مدیرعامل «مادیرا» با اشاره به تاثیر تحریم‌ها گفت: دغدغه سهامداران در خصوص واردات قطعات در زمان تحریم‌ها، از جمله نگرانی‌ها و دغدغه‌های شرکت است. اما با تدابیر درنظر گرفته شده، این دوران را به خوبی سپری خواهیم کرد./دنیای بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *