✔با تالار مجازی بورس ایران آشنا شوید! معاملات در بورس مجازی چگونه رخ می‌دهد؟ 👇👇 #آموزش

 بورس مجازی چیست؟

تالار مجازی بورس ایران

امروزه کاربران بسیاری تمایل به بازار سرمایه، برای سرمایه‌گذاری رادارند. سرمایه گذاری در بورس، ریسک‌های مالی مربوط به خود را نیز دارد. افرادی که زمان ورود به بورس تازه‌کار و تازه‌وارد هستند ریسک بیشتری را باید تحمل کنند. با توجه به اینکه در بورس هر شخص باید با پول خود معامله کند؛ طبیعی است که افراد به دنبال کسب مهارت و تخصص برای به حداقل رساندن ریسک خود باشند.تالار مجازی بورس یکی از بهترین راه‌کارها برای کسب دانش، مهارت، تخصص و تجربه در بازار سرمایه‌گذاری بورس است. شما می‌توانید پیش از ورود به بازار واقعی بورس، از شبیه‌ساز بورس استفاده کنید تا میزان ریسک خود در بازار واقعی را به حداقل برسانید.همه معاملات در تالار مجازی بورس همانند بازار واقعی انجام می‌شود. فقط با این تفاوت که شما می‌توانید بدون پول و بااعتبار مجازی که اصلاً شامل ریسک نمی‌شود به معاملات خود ادامه دهید؛ تا زمانی که به تجربه کافی برسید و توانایی ورود به بازار واقعی بورس را پیدا کنید. توصیه می‌شود جهت کسب تجربه حتماً پیش از ورود به بازار واقعی بورس از شبیه‌ساز بورس استفاده کنید.

تالار مجازی بورس به چه معناست؟

افرادی که به‌تازگی قصد ورود به بازار بورس رادارند، مهم‌ترین دغدغه خود را مهارت و دانش برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس می‌دانند. از مهم‌ترین ویژگی تالار مجازی بورس می‌توان به سرمایه‌گذاری بدون پول و بدون ریسک اشاره کرد. کاربران باید بتوانند توانمندی‌های خود را افزایش دهند تا میزان ریسک خود در بازار بورس را به حداقل برسانند.البته جهت رفع این دغدغه می‌توانند راه‌کارهایی از قبیل مطالعه کتب آموزشی در رابطه با سرمایه‌گذاری در بورس، شرکت در کلاس‌هایی جهت افزایش توانمندی آن‌ها در به حداقل رساندن ریسک، مشورت کردن با افرادی که در بورس تخصص و تجربه کافی دارند را در پیش بگیرند.اما بهترین و مؤثرترین روش برای به حداکثر رساندن توانمندی در بازار سرمایه‌گذاری بورس و به حداقل رساندن ریسک شبیه‌سازی است. در حال حاضر شبیه‌سازی یکی از پرقدرت‌ترین ابزارها برای آموزش‌های تخصصی در سراسر جهان است که توسط افراد تازه‌کار به کار گرفته می‌شود. روش شبیه‌ساز این امکان را به شما می‌دهد ضمن آموزش در شرایط کاملاً واقعی قرار گیرید و کاملاً واقع‌بینانه در محیطی که بسیار شبیه محیط واقعی است آموزش‌های لازم و کافی را ببینید. حال افراد تازه‌کار در بازار بورس نیز نیاز دارند تا در شرایط واقعی بازار سرمایه‌گذاری بورس، جهت کسب مهارت، دانش، تخصص و تجربه قرار گیرند. شما در تالار مجازی بورس می‌توانید سهام را خریدوفروش کنید، نوسانات و ریسک بازار را از نزدیک مشاهده و تجربه کنید. شما با عضویت در بورس اعتبار مجازی دریافت می‌کنید و می‌توانید با این اعتبار سهم‌های مختلفی را خریدوفروش کرده، همچنین امکان خریدوفروش انواع اوراق بهادار مانند واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها رادارید. دقت داشته باشید نرخ سهام و اوراق بهادار در تالار مجازی بورس به‌روز و به‌صورت لحظه همانند بازار بورس واقعی تغییر می‌کند. همچنین دیگر شرایط بازار سرمایه‌گذاری بورس واقعی ازجمله توزیع سهام و انتشار حق تقدم در تالار مجازی بورس شبیه‌سازی‌شده و همانند بازار سرمایه‌گذاری بورس واقعی است. با توجه با نکاتی که در بالا قید شد تالار مجازی بورس همانند بازار واقعی سرمایه‌گذاری بورس عمل کرده و تنها دارای یک فرق است. تنها تفاوت تالار مجازی بورس این است که افراد جهت خریدوفروش سهام هیچ نیازی به پول نداشته و بااعتبار مجازی این عملیات را انجام می‌دهند. به همین دلیل ریسکی آن‌ها را تهدید نمی‌کند. این در حالی است که خریدوفروش سهام در بازار بورس واقعی با پول انجام می‌شود به همین دلیل انجام معامله دارای ریسک است. توصیه ما به افراد تازه‌وارد در بازار بورس، فعالیت در تالار مجازی بورس و کسب دانش، مهارت و تخصص در محیط شبیه‌ساز است.
دقت داشته باشید با عضویت در سامانه تالار مجازی بورس ایران علاوه بر کسب مهارت و تجربه با کمترین ریسک می‌توانید در پورتال آموزشی سامانه ۴هزار دقیقه برنامه‌های آموزشی که شامل انیمیشن، فیلم، کاریکاتور و متون آموزشی است را مشاهده کرده و فرصتی مناسب جهت ارتقاء دانش خود داشته باشید.نسخه اولیه تالار مجازی بورس ایران در نیمه دوم سال ۱۳۸۹ به همت شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، وابسته به سازمان بورس اوراق بهادار است، طراحی و به‌صورت مدارم به‌روزرسانی شد.

معاملات در بورس مجازی چگونه رخ می‌دهد؟

ابتدا باید در سامانه تالار مجازی بورس ایران عضو شوید. سپس دریکی از مسابقات آن شرکت کنید. پس از شرکت در مسابقات تالار مجازی بورس می‌توانید سهام و اوراق را بااعتبار مجازی خریدوفروش کنید. همچنین این عملیات را می‌توانید در تابلوهای اصلی سامانه مشاهده کنید. به این صورت می‌توانید توانمندی‌ها عملکرد خود را با دیگر کاربران، در صورت اجازه خود کاربر مقایسه و ارزیابی کنید. درنهایت می‌توانید تخصص، مهارت و دانش کافی را بدون وجود ریسک از این سامانه کسب کنید.
قابلیت‌های ویژه بورس مجازی
سامانه به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید سبدهای متنوع و متعددی را در بورس مجازی تشکیل دهید.
شما می‌توانید سبد سهام دیگر کاربران را به‌راحتی مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید، در صورتی این امکان برای شما وجود دارد که کاربر موردنظر شما فعال‌سازی این گزینه را انجام داده باشد.
شما امکان قرار دادن هشدار یا زنگ برای افزایش یا کاهش یک سهم در سامانه مجازی بورس رادارید.
این امکان به شما داده‌شده است تا سوابق خریدوفروش را رؤیت کنید.
درصورتی‌که شما دارای عملکرد مناسبی باشید جایزه‌هایی در قالب سهام واقعی دریافت می‌کنید.
سود سهام مربوط به هر شرکت را طبق شرایطی واقعی می‌توانید دریافت کنید.
شما دارای امکانی برای دریافت تغییرات سهام شرکت‌ها در بازه معین هستید.
شما می‌توانید در این سامانه دامنه نوسانات را تعریف کنید.
زمانی که شما دامنه نوسانات را تعریف می‌کنید سامانه به شما این اجازه را می‌دهد که ارسال پیامی را برایش تعریف کنید تا زمانی که قیمت سهم از دامنه‌ای که برایش تعریف کردید فراتر رفت به شما اطلاع دهد.
شما می‌توانید مسابقاتی را به نام کارگزاران به‌صورت اختصاصی طراحی کنید.
شما امکان ایجاد لینک مستقیم بین مسابقه اختصاصی و سامانه معاملات آنلاین شرکت کارگزاری را نیز دارید.
دسترسی به تالار مجازی بورس ایران از طریق آدرس ذیل امکان‌پذیر هست.
www.irvex.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *