✔با افزایش تنش تجاری بین چین و آمریکاطلا دوباره رکورد شش ساله خود را شکست / هر اونس طلا به ۱۴۵۷ دلار رسید👇


به دنبال افزایش تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و همچنین تضعیف شاخص دلار قیمت جهانی طلا دوباره رکورد شکنی کرد و به ۱۴۵۷ دلار در هر اونس رسید.

 قیمت طلای جهانی به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۳ تاکنون رسید که مهمترین دلیل آن افزایش تنش تجاری بین آمریکا و چین بوده است.

افزایش تنش تجاری آمریکا و چین باعث شده است که سرمایه‌‎گذاران عمده به دنبال محل‌های امن برای سرمایه‌گذاری باشند و به همین دلیل قیمت جهانی طلا دوباره افزایش یافت.

از طرف دیگر در نتیجه این تنش فزاینده تجاری شاخص دلار تضعیف شد که این خود دلیل دیگری برای ارزان شدن سرمایه‌گذاری در بخش طلا است و بانک‌های مرکزی سراسر دنیا به دنبال خرید طلا با دلار ارزان باشند.

قیمت جهانی طلا در حول و حوش ساعت ۱۰ به وقت لندن حدود ۱٫۳ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵۷ دلار در هر اونس رسید که رکورد قبلی خود را دوباره جابجا کرد.

قیمت طلا در سپتامبر سال ۲۰۱۱ به قیمت ۱۹۲۰ دلار در هر اونس رسید که بالاترین قیمت تاریخی طلا محسوب می‌شود  و این در حالی است که در ژانویه ۱۹۷۰ با ۳۴ دلار کمترین قیمت خود را تجربه کرد.

روز پنج‌شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ در سخنانی چین را تهدید کرد که بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی این کشور به آمریکا تعرفه ۱۰ درصدی اعمال خواهد کرد و در صورت عدم توافق این میزان تعرفه دوباره افزایش خواهد یافت.