✔بازدهی شاخص کل بورس تهران در سال ۹۷

در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول با رشد ۵٫۹ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس عربستان سعودی با افت ۱٫۴ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

 در جریان معاملات بورس در سومین هفته آبان امسال حجم معاملات ۹۰۰۰ میلیون سهم و ارزش آن ۳۰۱۰۹ میلیارد ریال بوده که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته قبل‌تر به ترتیب ۵ و ۱۸ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۷۰۰۳۴۴۱ میلیارد ریال رسید که ۰٫۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین صنعت فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را در این مدت با ۱۵٫۲ درصد و بانک‌ها و موسسات اعتباری بیشترین حجم معاملات را با ۲۸٫۴ درصد به خود اختصاص داده است.

بر این اساس در ۳۰ روز گذشته نیز زراعت و خدمات وابسته با بازدهی ۳۱٫۲ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت انتشارات، چاپ و تکثیر با افت با ۲۲٫۱ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۱۸۵۱۰۰ واحد رسید که ۱۷۳۳ افزایش داشته است. این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا کنون نیز شاخص بورس ۹۲٫۲ درصد افزایش و شاخص کل هم‌وزن ۶۴٫۷ درصد رشد داشته‌اند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول با رشد ۵٫۹ درصدی بیشترین بازدهی و  شاخص بورس عربستان سعودی با افت ۱٫۴ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *