✔انجمن جهانی فولاد با انتشار آماری از رشد ۷٫۱ درصدی تولید فولاد ایران در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ خبر داد 👇👇

بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده توسط انجمن جهانی فولاد میزان تولید فولاد خام ایران در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ معادل ۷۰۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

براساس اعلام انجمن جهانی فولاد (World Steel Association)، از ابتدای ژانویه تا پایان مارس۲۰۱۹ میلادی ،۶۴کشور فولادساز جهان ۴۴۴میلیون و ۱۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته(۴۲۵ میلیون و ۶۰ هزار تن) ۴.۵درصد رشد نشان می دهد.
تولید فولاد ایران نیز در دوره یاد شده با ۷.۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، به رقم ۶ میلیون و ۲۲۳هزار تن رسید.
همچنین تولید ۶۴ کشور فولاد ساز درماه مارس ۲۰۱۹ میلادی( ۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین ) به ۱۵۵میلیون و ۹ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۴.۹ درصدی نسبت مارس ۲۰۱۸ میلادی است.
تولید فولاد خام ایران در مارس ۲۰۱۹ با رشد ۱۹.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲ میلیون و ۲۳۵هزار تن افزایش یافت. این رقم در مارس سال ۲۰۱۸ یک میلیون و ۸۶۶ هزار تن بود.
سه ماهه نخست ۲۰۱۹، به ترتیب چین با تولید ۲۳۱میلیون و ۶۹ هزارتن، هند با ۲۷میلیون و۳۳۳هزار تن، ژاپن با ۲۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تن، آمریکا با۲۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تن وکره جنوبی با ۱۸ میلیون و ۱۰۸ هزارتن پنج کشور برتر فولادساز جهان بودند.
پیش از این «اردشیر سعدمحمدی» معاون سازمان ایمیدرو گفته بود: پارسال از مجموع ۳۵ میلیون ظرفیت فولاد کشور، ۲۵ میلیون تن در فرآیند تولید مورد استفاده قرار گرفت و بر این اساس ۳۰ درصد ظرفیت خالی وجود دارد.
انجمن تولید کنندگان فولاد ایران هم اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن سال ۹۷ حدود چهار میلیون و ۴۸۴ هزار تن فولاد میانی (خام) و ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار تن محصولات فولادی صادر شد.

 

منبع:ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *