✔امروز در بورس کالا عرضه محصولات صنعتی ومعدنی با عرضه فولاد، مس، روی و طلا دنبال شد/ عرضه ۳ هزارتنی شمش بلوم فولاد خراسان داغ ترین معامله امروز👇👇

امروز در بورس کالا شاهد عرضه ۲۰۰ تن شمش روی، ۳۰۰۰ تن کاتد مس، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن و ۳ هزار تن شمش بلوم در بخش صنعتی هستیم. عرضه ۱۰۰ تن شمش روی توسعه صنایع روی خاورمیانه بدون تقاضا معامله نشد. ۱۰۰ تن شمش روی گسترش صنایع روی ایرانیان نیز با تقاضای ۵۰ تن در قیمت پایه ۳۰٫۶۸ میلیون تومان در قیمت پایه همراه شد.

تمام عرضه ۳ هزار تنی کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران نیز در قیمت پایه ۶۰٫۷ میلیون تومان به فروش رسید که حاکی از ریزش ۲٫۴۱ درصدی قیمت این محصول نسبت به آخرین معامله و افت ۸٫۹۷ درصدی قیمت نسبت به بالاترین سطح در تاریخ ۲۲ اسفند ۹۶ است. لازم به ذکر است عدم ایجاد رقابت برای عرضه این محصول در معاملات امروز و ثبت نرخ معامله ۶۰٫۷ میلیون تومانی برای هر تن کاتد مس، باعث تعدیل قیمت پایه برای معاملات آتی خواهد شد.

شرکت ملی مس ایران ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن را در ۱۲ نوبت عرضه با قیمت میانگین موزون ۸۶٫۸۳ میلیون تومان به ازای هر تن به صورت نقدی و تحویل در تاریخ ۲۸ فروردین به فروش رساند.

اما داغ‌ترین معاملات روز در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا مربوط به عرضه ۳ هزارتنی شمش بلوم فولاد خراسان بود. این عرضه که در قیمت پایه ۳۴۲۰ تومان به ازای هر کیلوگرم در تابلو ثبت شده بود ابتدا با تقاضای بیش از ۲۰ هزار تنی مواجه شد و به همین دلیل حجم عرضه به ۱۰ هزار تن افزایش یافت. رقابت بر سر خرید نیز باعث افزایش قیمت میانگین موزون به بالای ۳۹۰۰ تومان (رشد بیش از ۱۴ درصدی نسبت به قیمت پایه) شد. تاریخ تحویل این محصول ۱۹ اردیبهشت و فروش به صورت سلف است. لازم به ذکر است سقف قیمت این محصول مربوط به معامله شمش بلوم فولاد خوزستان در تاریخ ۲۱ فروردین سال جاری و در قیمت ۴۱۵۵ تومان به ازای هر کیلوگرم است که افت بیش از ۵ درصدی را نسبت به سقف قیمت این محصول در بورس کالا دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *