✔آغاز عملیات اجرایی طرح‌های تکمیل چرخه تولید در زیرمجموعه “فملی”👇

مدیرعامل ملی مس از آغاز عملیات اجرایی طرح‌ های تکمیل چرخه تولید مس سونگون با حضور وزیر صنعت و رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو جهت تولید ۱۰۰ هزار تن مس کاتدی خبر داد.

اردشیر سعدمحمدی از آغاز عملیات اجرایی کارخانجات پالایشگاه، اسیدسولفوریک، فلوتاسیون سرباره، اکسیژن و کارخانجات جنبی در مجتمع مس سونگون با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت و خداداد غریب‌پور رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو خبر داد و گفت: در آینده شاهد تکمیل چرخه تولید این مجتمع خواهیم بود.

وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۰۰ هزار تن مس کاتدی تولید خواهد شد. تا پایان سال جاری ظرفیت کارخانجات ذوب مس ایران به ۴۰۰ هزار تن می‌رسد که با بهره‌برداری از طرح‌‌های توسعه‌ای تکمیل چرخه تولید، ظرفیت تولید مس آندی “فملی” به ۵۰۰ هزار تن خواهد رسید.

سعدمحمدی با تأکید بر اینکه رعایت حداکثری الگوها و استانداردهای بین‌المللی زیست‌محیطی در طرح‌های توسعه سونگون خط قرمز محسوب می‌شود، گفت: برای تبدیل گاز SO2 حاصل از فرایند تولید آند نیاز به احداث کارخانه اسید سولفوریک داشتیم تا تمامی الزامات محیطی زیستی رعایت شود. از این‌ رو، برای کاهش ریسک‌های محیط زیستی و جلوگیری از بروز هرگونه مخاطرات تأکید شده که این کارخانه چند ماه زودتر از سایر کارخانه‌ها به مرحله بهره‌برداری برسد.