گزارش مجمع شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)

۱ – پروژه انتقال آب از خلیج فارس به مناطق کویری با هزینه ۷۰۰۰ میلیار دتومانی در جریان است که تا الان حدود ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.قرار است تا یکسال آینده این خط به منطقه گل گهر برسد، یکسال و نیم بعد از آن به منطقه مس سرچشمه و یک سال بعد از آن هم به چادرملو برسد.لازم به ذکر است که با توجه به هزینه هنگفت این طرح، بانک ها در تامین مالی این طرح همکاری لازم را نداشتند.
۲ – شرکت برنامه طرح توسعه تولید ۴ میلیون تن گندله را در دستور کار داردکه باید برای تامین منابع مالی از فاینانس استفاده کند.
۳ – یکی از طرح های توسعه چادرملو تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۱،۵۵۰،۰۰۰ تن در سال می باشد که تا دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد و برنامه شرکت در سال ۹۷ تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی می باشد.
۴ – مراحل مجوز گرفتن از آنومالی D19 به مراحل پایانی خودش رسیده است و در حال حاضر با توجه به این که ذخیره معدن فعلی شرکت رو به اتمام است شرکت درصدی از سنگ آهن مورد نیاز خود را از معادن کوچک منطقه تامین میکند.
۵ – شرکت برای سال ۹۷ برنامه تولید ۸۰۰ هزار تن شمش فولاد را دارد و همچنین آخرین نرخ فروش شمش فولاد شرکت ۲۶۰۰۰ ریال/کیلوگرم می باشد.
۶ – شرکت برای تولید فولاد خود تا پایان ۹۷ الکترود ذخیره دارد ولی در حال حاضر هم باید الکترود خریداری کند. آخرین نرخ های الکترود بین ۱۸ تا ۳۰ هزار دلار متغیر است.لازم به ذکر است که به ازای تولید هر تن فولاد ۲٫۵ کیلو الکترود مورد نیاز است.
۷ – با همکاری شرکت های چادرملو، گل گهر و فولاد مبارکه برنامه احداث مجتمع فولاد مکران با ظرفیت ۱۰ میلیون تن در سال در دست مطالعه فنی و اقتصادی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *