پس از تصویب افزایش قیمت #اوره داخلی در هیات دولت، شرکتهای اوره ساز بورسی در انتظار ابلاغیه برای افزایش قیمت این محصول تا مرز بورس کالا هستند! قیمت جدید اوره و وضعیت اوره سازها


افزایش قیمت کود اوره برای کشاورزان تا محدوده قیمت بورس کالا هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس و سپس در هیات دولت به اتفاق آرا و تنها با یک رای منفی در روز شنبه هفته جاری تصویب شد.

البته با توجه به اینکه در بودجه سال جاری دولت افزایش قیمت اوره لحاظ نشده، قرار بر این شده قیمت گذاری اوره تحویلی به شرکت حمایتی خدمات کشاورزی با نرخ ۶۱۲ تومان انجام شود و سپس این شرکت به پتروشیمی های اوره ساز بدهکار بماند و مابه تفاوت نرخ ۶۱۲ تومانی تا قیمت بورس کالا پس از ۶ ماه به حساب شرکت های اوره ساز واریز شود.

همچنین قیمت اوره برای کشاورزان کف نرخ بورس کالا پس از ۶ ماه عرضه در نظر گرفته می شود.از این رو از ابتدای تیرماه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اعتراض به این موضوع هیچ گونه پولی به حساب اوره سازها واریز نکرده و اوره سازها هم حاضر نشدند به این شرکت کود اوره تحویل دهند.

براین اساس به نظر می رسد پتروشیمی های اوره ساز در انتظار ابلاغیه دولت برای افزایش قیمت اوره هستند.در حال حاضر قیمت پایه اوره در بورس کالا حدودا ۲۲۰۰ تومان است و احتمال می رود حدود قیمت برای فروش اوره به کشاورزان ۱۷۰۰ تومان تعیین شود.

بنابراین گزارش، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی شیراز، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی کرمانشاه، گسترش نفت و گاز پارسیان، هلدینگ غدیر و تاپیکو در شمار شرکت هایی که در انتظار ابلاغیه دولت برای افزایش قیمت اوره هستند، قرار دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *