پذیرش استخراج ارزهای دیجیتال در دولت ایران … #بیت_کوین (بخش سوم)


استخراج ارز دیجیتال در ایران چگونه است؟ دولت ایران استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک فعالیت قانونی و تلاشی برای معرفی ارز دیجیتال ملی و استخراج ارز دیجیتال در ایران به رسمیت شناخت. این اقدام باعث افزایش قیمت بیت کوین در صرافی‌های محلی شد.

به گزارش خبرگزاری ایبنا که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که دولت ایران، استخراج ارز دیجیتال در ایران را به عنوان یک صنعت پذیرفته است.
مقامات مسئول اعلام کردند که این تصمیم با موافقت سایر ارگان‌های دولتی از جمله: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد اتخاذ شده است. البته هنوز سیاست رسمی در مورد استخراج ارز دیجیتال در ایران نشده است.
این اقدام در به رسمیت شناخته شدن استخراج ارزهای دیجیتال در حالی مطرح می‌شود که بانک مرکزی می‌خواهد با ایجاد ارز دیجیتال ملی، اقدام به دور زدن تحریم‌های اخیر آمریکا که توسط ترامپ اعمال شده‌اند، بکند.
فیروزآبادی ارز دیجیتال ملی را یک ابزار مناسب برای انجام تراکنش‌های مالی با شرکای ایران می‌داند. چرا که دولت آمریکا، معامله با دلار را برای ایران ممنوع کرده است.
در رابطه با خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم، مقامات مسئول اشاره کرده‌اند که تا پایان ماه سپتامبر ساختار نهایی فعالیت در این حوزه برای مردم و استارتاپ‌ها مشخص خواهد شد. هر چند تا کنون تصمیم قطعی گرفته نشده است.
در ماه جولای، دولت خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرده بود. این محدودیت‌ها در بعضی وبسایت‌های صرافی مثل: Binance هم اعلام شده بود.

با پذیرش استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک صنعت، قیمت بیت کوین در صرافی‌هایی مثل: Exir به بالای ۲۴۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد و از بیشترین نرخ جهانی بیت کوین (۲۰۰۰۰ دلار) در ماه دسامبر سال گذشته عبور کرد. این در حالی است که قیمت بیت کوین در سایر کشورها حدود ۷۰۰۰ دلار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *