وزیر اقتصاد در صفحه اینستاگرامش نوشت: دولت تمام توانش را به کار گرفته که فضای اقتصادی کشور ساماندهی شود و مردم فرصت سرمایه‌گذاری در بازارهای مولد را پیدا کنند.

مسعود کرباسیان وزیرامور اقتصادی و دارایی در صفحه اینستاگرامش نوشت : دولت تمام توانش را به کار گرفته که فضای اقتصادی کشور ساماندهی شود و مردم فرصت سرمایه‌گذاری در بازارهای مولد را پیدا کنند. طبقه متوسط با محافظه‌کاری در مورد اندوخته‌هایش تصمیم می‌گیرد و این حق هم قطعا برای آنها وجود دارد. اما، ما در وزارت اقتصاد خود را مکلف کرده‌ایم که تا جایی که امکانش وجود دارد، بازارهای مولد را برای مردم جذاب کنیم. دغدغه این است که مردم احساس نکنند سرمایه‌هایشان از بین می‌رود یا اینکه فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور ندارند. برای تشویق بیشتر مردم به سرمایه‌گذاری در بورس از این پس، نرخ نقل و انتقال سهام و حق تقدم از نيم درصد به يك دهم درصد كاهش خواهد یافت، اين سياست موجب افزايش نقدشوندگي در بازار سهام خواهد شد.
کرباسیان گفت : از سازمان بورس خواسته‌ام تا کارمزدهای ارکان بازار سرمایه را کاهش دهد که خوشبختانه با تایید شورای عالی بورس از این پس چنین خواهد شد. این اقدام باعث کاهش هزینه‌های معاملاتی و سودآورترشدن معاملات الگوريتمي و معاملات پر بسامد در بازار سرمايه خواهد شد.همچنین در ستاد مبارزه با تحریم تصویب شد که نرخ صفر مالیاتی برای افزایش سرمایه از محل سود تقسیم نشده شرکت‌ها در نظر گرفته شود. اين مشوق مالياتي موجب ايجاد انگيزه براي افزايش سرمايه و توسعه فعاليت‌ها در شركتهاي بورسي شده و مانع از خروج نقدينگي شركتهاي بورسي در قالب سود تقسيمي خواهد شد. اين سياست ها در كنار ساير سياست هاي وزارت امور اقتصادي و دارايي موجب افزايش جذابيت و سود آوري بازار سرمايه شده و در مديريت نقدينگي و حمايت از توليد موثر خواهد بود.دولت هر اقدام اصلاحی در جهت تقویت بازارهای مولد و همچنین آرامش بخشی به مردم برای حفظ دارایی‌هایشان را انجام می‌دهد. ما در کنار مردم هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *