هر سه فلز گران‌بهای نقره، پالادیم و پلاتین، چهارمین هفته متوالی کاهشی را ثبت کردند…

قیمت طلا آخرین روز کاری بازارهای جهانی ۲٫۴۴ دلار کاهش یافت اما به علت تضعیف دلار و تقویت اوراق بهادار، از کمترین قیمت روز فاصله گرفت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا روز جمعه کاهش یافت اما به علت تضعیف دلار و تقویت اوراق بهادار، از کمترین قیمت روز فاصله گرفت اما به علت تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا طی هفته گذشته اندکی افزایش یافت.

هر اونس طلا با ۲٫۴۴ دلار کاهش ۱۲۵۵٫۴۷ دلار فروخته شد.

پس از اینکه آمارها نشان داد نرخ بیکاری آمریکا افزایش یافته و علی رغم اینکه اقتصاد این کشور مشاغل بیشتر از انتظار ایجاد کرده است، اما دستمزدها در ماه ژوئن کمتر از میزان پیش‌بینی شده است، ارزش دلار کاهش یافت.

واشنگتن تعرفه بر ۳۴ میلیارد دلار کالاهای چینی را از روز جمعه اجرایی کرد و پکن نیز به تلافی ۲۵ درصد بر ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه اعمال کرد.

بازار با افزایش ارزش بازارهای سهام، به آرامی تاثیر این اعمال تعرفه‌ها را جذب کرد . افزایش بازارهای سهام بر قیمت طلا فشار وارد کرد و از جذابیت امنیت این فلز گران بها کاست.

جاش گراوس، تحلیلگر بازار گفت: «تعرفه‌ها قبلا تاثیر خود را گذاشته‌اند… طلا به جنگ تجاری بیشتری نیاز دارد تا قیمت‌ها بالاتر برود. این فلز گران‌بها به بی ثباتی در بازار اوراق قرضه و آمارهای اقتصادی ضعیف‌تر و کوتاه آمدن فدرال رزرو نیاز دارد.»

هر سه فلز گران‌بهای نقره، پالادیم و پلاتین، چهارمین هفته متوالی کاهشی را ثبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *