#نفت و #طلا رشد قیمتی آهسته و پیوسته …

نفت خام
🛢 در پی انتشار گزارشی پیرامون کاهش صادرات نفت ایران به مشتریان بزرگ این کشور و تداوم تنش‌ها میان عربستان و متحدانش‌ در زمینه پرنده مفقود شدن جمال خاشقچی، قیمت نفت در روز جاری به محدوده مثبت وارد شد.
هم اکنون قیمت هر بشکه نفت‌خام برنت برای تحویل در ماه دسامبر با رشدی ۰/۳ درصدی در سطح۸۱ دلار قرار دارد.
نفت خام وست تگزاس در قراردادهای ماه نوامبر با افزایشی ۰/۱ درصدی به ۷۱/۸ دلار رسیده است.
طلا
پس از افت شاخص دلار در شب گذشته، این نماگر صبح امروز به لطف تزلزل ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا وارد محدوده مثبت شد و همین امر تقاضا برای فلزات را از سوی استفاده‌کنندگان از ارزهای غیر دلاری کمی بهبود بخشید.
در این میان صبح امروز اداره آمار ملی چین گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده و تولید کننده این کشور را منتشر کرد. بر این اساس شاخص قیمت مصرف‌کننده چین در ماه سپتامبر نرخ رشد سالانه‌ای برابر با ۲/۵ درصد را تجربه کرد و رشد شاخص قیمت تولید‌کننده در این ماه نسبت به سپتامبر سال ۲۰۱۷ به ۳/۶ درصد رسید. نرخ رشد اعلام شده برای شاخص قیمت تولیدکننده کمی از برآوردهای موسسات مالی و تحقیقاتی پایین‌تر بود و همین امر معاملات فلزات را زیر فشار قرار داد.
در برهه کنونی هر تن آلومینیوم در معاملات آتی لندن با رشدی ۰/۲ درصدی در سطح ۲۰۳۳ دلار قرار گرفته و روی با کاهشی ۰/۴ درصدی به ۲۵۸۶ دلار رسیده است. سرب با افتی ۰/۱ درصدی در سطح ۲۰۷۷ دلار قرار گرفته و در این میان مس به میزان ۰/۳ درصد ارزان شده و در قیمت ۶۲۲۰ دلار معامله می‌شود./دنیای بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *