مشتریان آسیایی فولاد ایران به تحریم‌ آمریکا نَه گفتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری متال بولتین، به رغم افزایش احتمال تحریم های آمریکا، مشتریان در خاورمیانه همچنان علاقمند به خرید بیلت های فولادی تولید ایران هستند و در طی هفته گذشته چندین محموله معامله شده است.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا در میان بازارهای اصلی صادراتی بیلت فولادی ایران قرار دارند.

در حالی که آمریکا پس از خروج از برجام اعلام کرده که در ماه اوت، تحریم های جدید علیه ایران را به اجرا خواهد گذاشت، فعالان بازار نسبت به خرید فرآورده های فولادی نیمه تمام از سوی مشتریان آسیایی از ایران ابراز تردید کرده اند.

اما در عین حال آنها اضافه کرده اند که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس راهی را برای پرداخت پول و حمل محموله های فولادی از ایران و ادامه خرید محصولات فولادی نیمه تمام از ایران خواهند یافت.

منابع آگاه گفتند، در هفته منتهی به ۲۷ ژوئن مقادیر قابل توجهی بیلت فولادی تولید ایران برای تولید در ماه اوت توسط شرکت ها و تجار خاورمیانه ای به قیمت هر تن ۴۹۸ تا ۵۰۳ دلار روی عرشه فروخته شده است.

یک محموله دیگر نیز توسط یک تاجر در منطقه به قیمت هر تن ۵۰۰ تا ذ۵۰۵ دلار روی عرشه فروخته شده است.

برآورد قیمت های هفتگی صورت گرفته توسط متال بولتین نشان می دهد که قیمت بیلت فولادی صادراتی ایران در هفته منتهی به ۲۷ ژوئن با ۷ دلار کاهش به هر تن ۴۹۸ تا ۵۰۵ دلار بر روی عرشه رسیده است.

در عین حال، بخش عمده ورقه های فولادی تولیدی ایران به جنوب شرق آسیا صادر می شود و قیمت ثبت شده در آخرین پیشنهادات ۵۰۵ دلار بر روی عرشه بوده است. مشتریان ورقه های فولادی در جونب شرق آسیا گفتند، ورقه های فولادی ایران با احتساب هزینه حمل ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار است و قیمت آن برای تحویل بر روی عرشه نیز ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار است.

برآورد قیمت های هفتگی صورت گرفته توسط متال بولتین نشان می دهد که قیمت ورقه های فولادی صادراتی ایران بر روی عرشه در هفته منتهی به ۲۷ ژوئن هر تن ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار بوده که ۵ دلار نسبت به هفته گذشته افزایش نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *