محورسازان ‌ايران ‌خودرو (خوساز)

موضوع فعالیت:

توليد و مونتاژ انواع اکسل پژو ۲۰۶، سمند، ۴۰۵ و اکسل آريسان؛

درباره شرکت:

شركت صنعتي محورسازان ايران خودرو در سال ۱۳۴۳ در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي در تهران تاسيس و در سال ۱۳۴۵ فعاليت خود را آغاز كرد.

از آنجا كه اساسنامه اوليه شركت فعاليت اصلي آن را توليد و مونتاژ اتوبوس و ميني ‌بوس تعريف كرده بود، شركت در ابتدا با عنوان “شركت سهامي كنسرسيوم كارخانجات اتوبوس ‌سازان ايران” به ثبت رسيد به توليد اتوبوس و ميني ‌بـوس پرداخت و در بعد از انقلاب به شركت “خودروسازان” تغيير نام داد و در سال ۱۳۷۹ با توجه به خريد عمده سهام اين شركت توسط شركت گسترش سرمايه ‌گذاري ايران خودرو به “شركت صنعتي محورسازان ايران خودرو” تغيير نام داد و يكي از شركت هاي تابعه گروه صنعتي ايران خودرو شد.

شركت صنعتي محورسازان ايران خودرو در سال۱۳۷۳تغيير ماموريت داد و با انتقال خطوط توليد ميني بوس به شركت زامياد به توليد محور پيكان روي آورد و در ادامه در سالهاي آتي توليد انواع محور (اكسل) خودروهاي سبك و چرخ‌دنده‌ها در دستور كار آن قرار گرفت كه شرح آن در ادامه آمده است.

شركت مذكور از واحدهاي امور مهندسي، خدمات فني، امور بازرگاني، تضمين و كنترل كيفيت، مهندسي سازمان و سيستم ها، منابع انساني، روابط عمومي، حراست، مالي و برنامه‌ریزی تشكيل شده است.

برای کسب اطلاعات مالی شرکت به لینک زیر مراحعه کنید.

https://codal360.ir/fa/

www.ikamco.com