مجلس در پیچ و خم رای اعتماد و استیضاح: پس از رای تعتماد به چهار وزیر، طرح استیضاح ۲ وزیر آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فناوری در قوه مقننه به جریان افتاد ….

حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار در مجلس از به جریان افتادن طرح استیضاح ۲ وزیر آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فناوری در قوه مقننه خبر داد و گفت: نمایندگان پیش از سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود در هفته جاری برای این طرح در حال جمع‌آوری امضا بودند.

وی با بیان اینکه طراحان استیضاح وزیر آموزش و پرورش در اواخر شهریورماه سال‌جاری بنا به دلایلی این طرح را مسکوت گذاشته بودند، افزود: آقای بطحایی در فرصتی که به وی داده شد، مشکلاتی که پیش‌ از این نمایندگان در طرح استیضاح ذکر کرده بودند را حل نکرد و نمایندگان با اضافه کردن چند بند دیگر به آن طرح، بار دیگر این موضوع را به جریان انداختند. نماینده سبزوار در مجلس تصریح کرد: یکی از بندهایی که به طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اضافه شده بحث دریافت پول از والدین دانش‌آموزان در زمان ثبت‌نام‌ها است. عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار کرد: عزل و نصب‌هایی در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته که قطعا به استیضاح آقای بطحایی کمک می‌کند. مقصودی درباره به جریان افتادن استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مجلس گفت: اخیرا آقای غلامی وزیر علوم نیز در صحن علنی پارلمان برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان حاضر شد و نتوانست وکلای ملت را درباره موضوعات مطرح شده قانع کند و ۲ کارت زرد از مجلس دریافت کرد. پس از این اتفاق نمایندگان طرح استیضاح وی را کلید زدند.
تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *