فشار به روسیه در صورت دورزدن تحریم ها و ترس بانکهای چینی از تحریم، همزمان با چراغ سبز اروپا برای تأسیس کانال پرداخت بانکی

پس از تهدید روسیه توسط آمریکا برای همکاری با ایران در دوران تحریم ها، بانک کونلون چین که تقریبا کل پول نفت وارداتی از ایران از طریق این بانک پرداخت می شود. اعلام کرد مبادلات مالی با ایران را متوقف می‌کند.
بانک چینی کونلون که جزو کانال‌های مالی اصلی بین شرکت‌های چینی و ایران به‌شمار می‌رود، تحت فشار آمریکا قصد دارد مبادلات مالی خود با ایران را متوقف کند.
چهار منبع آگاه به رویترز گفته‌اند که بانک کونلون به مشتریان خود اعلام کرده است که از یکم نوامبر (۱۰ آبان) پرداخت‌های طرف ایرانی برحسب یوان چین را نخواهد پذیرفت.
به گفته این منابع، بانک کونلون که مدیریت آن بر عهده بازوی مالی شرکت ملی نفت چین است، پیش از این از حدود ۲ ماه پیش اقدام به توقف پرداخت‌های طرف ایرانی بر پایه یورو کرده است.

در عین حال امروز امیرحسین زمانی‌نیا، معاون وزیر نفت گفت:
ایران و اتحادیه اروپا در حال مذاکره هستند و جلسات کارشناسی با اتحادیه اروپا (آلمان، انگلیس و فرانسه) برای تأسیس کانال پرداختی بانکی و مسائل نفتی و حمل‌ونقل در جریان است.
امیدواریم این کانال پرداختی تا قبل از ۱۳ آبان تأسیس شود.
ایران و اتحادیه اروپا بعد از این که آمریکا از برجام خارج شد و اعلام کرد که نفت ایران را تحریم خواهد کرد، شروع به مذاکره حول محور مسأله صادرات نفت ایران کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *