عدم توقف نماد یکی از سه شرکت عرضه بلوک ۶۵.۴ درصدی “شدوص”

بلوک ۶۵.۴ درصدی شرکت دوده صنعتی پارس توسط ۳ شرکت کربن ایران،سرمایه گذاری توسعه صنعت شیمیایی و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی عرضه می شود اما هنوز نماد “شکربن” باز است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت خدمات مدیریت صبا به وکالت از ۳ شرکت کربن ایران،سرمایه گذاری توسعه صنعت شیمیایی و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی برنامه فروش بلوک ۶۵٫۴ درصدی دوده صنعتی پارس را برای ۲۶ تیر اعلام کرد.

بر این اساس، مقرر شده بیش از ۷۸٫۵ میلیون سهم “شدوص” به قیمت پایه ۱۱۱۵۷ ریال و به صورت یکجا و نقد یا ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط طبق شرایط اعلامی عرضه شود.

واگذاری این بلوک درحالی است که شرکت کربن ایران سهامدار ۴۴ درصدی “شدوص” است و از محل فروش این بلوک حدود ۱۰۰ تومان سود غیر عملیاتی شناسایی می کند . بنابراین طبق مقررات باید نماد این شرکت که امروز هم دارای صف خرید شده ، بسته و این رویداد اعلام و شفاف سازی شود.

“شکربن” هزینه مالی خاصی ندارد و از محل بازده منابع مالی حاصله(حدود ۶۰ میلیاردتومان) حتی اگر سپرده بانکی شود می تواند سود مناسبی شناسایی کند. بنابراین نماد “شکربن” باید متوقف و شرکت اقدام به شفاف سازی کند.

کربن ایران با ۲۲٫۲ درصد، سرمایه گذاری توسعه صنعت شیمیایی با ۲۱٫۴ و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی با ۲۱٫۸ درصد سهم در ترکیب سهامداری شرکت ۱۲ میلیارد تومانی دوده صنعتی پارس حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *