رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت با کمک سه کشور ترکیه، چین و روسیه مشکل نقل و انتقال پول رفع شد…

علیرضا رفیع‌پور امروز در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه بین‌المللی  داروهای دامپزشکی اظهار کرد: از سال گذشته بدون اینکه بدانیم تحریمها در کار خواهد بود تمهیدات لازم برای دو سال آینده در نظر گرفتیم و اکنون مشکلی برای تامین مواد اولیه تولید در حوزه داروهای دامپزشکی در این زمینه نداریم.

وی افزود: تا به امروز ۲۲۰ میلیون یورو ارز برای حوزه دارو و مواد بیولوژیکی در حوزه دامپزشکی و سه‌، چهار ماه گذشته اختصاص یافته که این رقم نیز دو برابر مبلغ تخصیص ارز سال قبل است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر اینکه مخواد  اولیه مورد نیاز موسسه سرم‌سازی رازی تا دو سال آینده تامین است گفت: نگرانی در این ارتباط نداریم و نگرانی‌ها بابت تأمین دارو در ماه‌های آینده و تا پایان سال ۹۸ ندارم.

رفیع‌پور درپاسخ به تسنیم درباره قیمت داروهای دامپزشکی در سال جاری گفت: ممکن است داروهای دامپزشکی به دلیل قیمت مواد بسته‌بندی تغییراتی داشته باشند  اما مواد اولیه تولید با توجه به  اینکه با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین می‌شود تغییری نداشته و قیمت نهایی محصول براساس تامین نرخ ارز تعیین شده است و توسط سازمان  حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد نظارت قرار گرفته است و فعالین این بخش در صورت مشاهده هرگونه تخلف آن را به این سازمان اطلاع دهند.

وی همچنین درباره روند ثبت سفارش داروهای دامپزشکی گفت: ثبت سفارش این داروها چند مرحله دارد که یک قسمت آن در سازمان دامپزشکی است و ممکن است در مواردی زمانبر باشد اما امروزه داروی دامپزشکی در کمتر از ۳ ما به کشور می‌آید و در مواردی این پروسه کوتاه‌تر است و مشکلی برای تامین داروها و واکسنهای دامپزشکی ندارم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور درباره پروسه نقل و انتقال پول نینز گفت: خوشبختانه براساس جلسات متعددی که با مسئولین ذیربط داشتیم مشکل نقل وانتقال پول برطرف شده، اما یک هفته قبل این مشکلات وجود داشت.

رفیع‌پور گفت: در حال حاضر براساس همکاری صورت گرفته با ترکیه، روسیه و چین مبادلات ما به شرایط عادی بازگشته است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *