جزئیات مراسم معارفه سنگ اهن گهر زمین با حضور مدیرعامل این شرکت/#کگهر در راه فرابورس …

مراسم معارفه سنگ اهن گهر زمین با حضور مدیرعامل این شرکت در قالب نشست خبری “یک دیدار،یک عرضه” امروز در فرابورس برگزار شد.

سهامداران عمده گهرزمین: شرکت گل‌گهر با ۳۰ درصد سهم، سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه با ۲۷٫۷ درصد سهم، سرمایه‌گذاری غدیر با ۲۲٫۵ درصد و توسعه معادن فلزات با ۲۰ درصد سهامداران اصلی به شمار می روند.

معدن گهرزمین براساس ذخیره زمین‌شناختی دارای ۶۴۳ میلیون تن ذخیره است . از کل این مقدار، حدود ۲۴۰ میلیون تن آن به صورت رو باز قابلیت استخراج دارد و احتمال می دهیم به ذخیره بیش از ۲۴۰ میلیون تن دسترسی پیدا کنیم.

۱۰ درصد از سهام این شرکت به زودی در فرابورس عرضه خواهد شد.

پوریانی مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه در سال گذشته بزرگ‌ترین عملیات معدن‌کاری کشور توسط مجموعه سنگ آهن گهر زمین انجام شد نتیجه آن را استخراج ۱۸ میلیون تن سنگ آهن گزارش کرد.

در کل از آغاز به کار این مجموعه ۳۵۵ میلیون تن عملیات معدن‌کاری انجام شده که از این میزان ۴۴ میلیون تن مربوط به استخراج سنگ آهن بوده است.

مدیر عامل کگهر ادامه داد:در حال حاضر نیز امروز دو خط از ۵ خط تولید کنسانتره مشغول به کار است که در سال گذشته رکورد اول کشور را در تولید کنسانتره به نام خود ثبت کردیم.

در سال گذشته نیز بیش از ۱۸ میلیون سنگ آهن از گهر زمین استخراج شد. در صادرات کنسانتره نیز رتبه اول را به نام خود ثبت نمودیم.

به طور کلی از ابتدای عملیات معدن تا کنون ۳۵۵ میلیون تن معدن کاری داشته ایم که ۴۴ میلیون تن سنگ آهن استخراج شد.

میانگین عیار سنگ آهن معدن سنگ آهن گهر زمین ۵۱ تا ۵۳ درصد است.

برای سال آینده خط اول تولید گندله به بهره برداری خواهد رسید. در نیمه اول سال ۹۸خط اول کنسانتره به بهره برداری می رسد.گفتنی است خط سوم کنسانتره شرکت با پیشرفت ۲۳ درصدی در حال تکمیل است.خط ۲ گندله سازی نیز در سال جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا میزان تولید این محصول به ۱۰ میلیون تن در سال برسد.

برنامه افزایش سرمایه شرکت از ۱۲۳۰به ۲۵۰۰ میلیارد تومان در برنامه های شرکت است که هنوز از سازمان بورس مجوز دریافت نکرده است.

در پروژه انتقال آب از خلیج فارس ۱۰ درصد با شرکت گل گهر شریک هستیم. اما بهای تمام شده این مهم بر نرخ محصولات کمتر ازخرید آب از موارد فوق الذکر خواهد بود. به عبارتی با احتساب این که در هزینه خرید آب صرفه جویی می شود، در این پروژه شریک شده ایم.

پوریانی در خصوص تقسیم سود شرکت اظهار کرد:این شرکت در ۶ ماهه نخست سال مالی ۹۶-۹۷ مبلغ ۳۳۷ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده که نسبت به رقم ۱۲۱ ریال مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۷۹ درصدی داشته است.همچنین “کگهر” سال مالی گذشته را با تحقق ۴۴۶ ریال سود برای هر سهم به اتمام رسانده و توزیع سود نقدی در برنامه نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *