تذکر نمایندگان به رئیس جمهور و ۴ وزیر درباره گرانی مواد غذایی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۱۲ تیر ۹۷) توسط علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

سیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در تذکری به وزیر کشور عنوان کرد که علت عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری ارومیه به مدت ۵ ماه چیست؟

سید فرید موسوی، پروانه مافی، طیبی سیاوشی شاه‌عنایتی، زهرا ساعی و ناهید تاج‌الدین نمایندگان تهران، تبریز و  اصفهان در تذکری به وزیر صنعت عنوان کردند که چرا شرکت‌های تحت‌نظر آن وزارتخانه که به بانک مرکزی معرفی شده‌اند به جای واردات کالاهای اساسی لوبیا چیتی، نخودفرنگی و بخارشور وارد کرده‌اند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرد که مردم تا کی باید چوب بی‌تدبیری رئیس کل بانک مرکزی را بخورند و جنابعالی تا کی می‌خواهید نسبت به تخلفات مکرر بانک مرکزی درباره مؤسسات مالی و اعتباری و بازار ارز و سکه سکوت کنید؟

شهاب نادری و سید محمد جواد ابطحی نمایندگان اورامانات و خمینی‌شهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بی‌توجهی و ساختارشکنی و رواج ابتذال فرهنگی در حوزه‌های مختلف فرهنگی کشور تذکر دادند.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات به وزیر علوم درباره تبعیض در جذب افراد برای هیأت علمی دانشگاه‌ها و طرد نیروهای باسواد و مؤثر و انتصاب بر اساس سلایق جناحی و سیاسی تذکر داد.

نادر قاضی‌پور، علیرضا محجوب و محمدرضا رضایی کوچی، نمایندگان ارومیه، تهران و جهرم در تذکری به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، اقتصاد و دادگستری خواستار جلوگیری از گران‌فروشی اقلام مصرفی و خوراکی اقشار مستضعف جامعه شدند.

نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به وزیر کشور خواستار جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه از کشورهای همسایه که شرایط اشتغال را سخت‌تر می‌کنند، شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *