سامانه تحلیل

شماره تماس واحد تحلیل :

۰۲۱٨٩٤٨ ( داخلی :۲۱۱)

کانال ارتباطی در شبکه های اجتماعی:

تحلیل تکنیکال

تحلیل بنیادی

گزارش مجامع

شاخصهای بورس

قیمت فلزات اساسی

نرخ ارز

قیمت نفت

کدال

خط بازار

 

▫️

 

🔹#خساپا

#وتجارت

صفوف خرید بازار شبریز شسپا پارس شپدیس فملی فولاد کگل فسپا حفاری کاوه جم شخارک فخوز کچاد شپنا کنور شاراک شکربن فاسمین آپ شفن کبافق شیراز شتران سقاین کاذر ونفت کاما حفارس ومعادن غپاک سفانو و در فرابورس زاگرس ذوب ارفع شپاس چکاپا هرمز ریشمک خراسان حریل شاوان

#شاخص_کل با رشد ۴۰۴ واحدی و در محدوده ۱۰۸٫۸۰۰ واحد به کار خود پایان داد.

بازگشایی #شتران پس از برگزاری مجامع

نماد معاملاتی شرکت های شرکت کربن ايران #شکربن، شرکت سرمايه گذاري صنايع پتروشيمي #وپترو ، شرکت پشم شيشه ايران #کپشیر و شرکت توليدي گرانيت بهسرام#کهرام امروز متوقف شدند.

«شکربن» و «وپترو» امروز از عدم مشارکت خریداران در عرضه سهام کنترلی شرکت دوده صنعتی پارس خبر دادند. دو شرکت گفته اند که در حال بررسی برای عرضه مجدد سهام این زیر مجموعه خود می باشند.
«کپشیر» از قصد خود برای فروش یکی از ساختمان های پرده برداشت.این ساختمان در خیابان استاد مطهری رو به روی پتروشیمی جم واقع شده است.
«کهرام» از اصلاح ساختار تولیدی خود خبر داده و طبق آنچه درکدال ذکر کرده است، این تغییر در ساختار تولیدی اثر منفی بر حصول درامد این شرکت نخواهد داشت.

برترین تقاضا در پیش گشایش امروز:

#خزر/ حجم صف: ۱۳ میلیون/ قیمت: ۹۵۷ ریال

#خاذین/ حجم صف: ۸٫۶ میلیون/ قیمت: ۱۹۸۵ ریال

#پلاسک/ حجم صف: ۵ میلیون/ قیمت: ۸۹۵ ریال

#ورنا/ حجم صف: ۳٫۷ میلیون/ قیمت: ۶۹۱ ریال

#دلر/ حجم صف: ۳٫۴ میلیون/ قیمت: ۳۸۵۱ ریال

#وبیمه/ حجم صف: ۱٫۹ میلیون/ قیمت: ۳۰۳۶ ریال

#ولملت/ حجم صف: ۱٫۲ میلیون/ قیمت: ۱۴۷۵ ریال

#شغدیر مطابق با اطلاعيه منتشره در تارنماي كدال، به منظور رفع ابهام يا اصلاح اطلاعات منتشره شركت پتروشيمي غدير ، توقف نماد معاملاتي (شغدير۱) حداكثر براي ۲ روز كاري تداوم مي‌يابد..

بازگشایی #پارس

به اطلاع مي رساند،نماد معاملاتي شركت پتروشيمي پارس (پارس)،با محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج آماده انجام معامله مي باشد، همچنين ادامه معاملات در نماد مذكور در دامنه مجاز نسبت به قيمت مرجع<<قيمت كشف شده در حراج>>امكان پذير است . مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با بیان اینکه قیمت شیرخام ۱٫۵۷۰ تومان تعیین شده و منتظر امضا و ابلاغ این مصوبه هستیم، گفت: براین اساس قیمت لبنیات نیز ۹ تا ۱۰ درصد گران می‌شود!

حضور حقوقی ها در عرضه های #پارس حجم معاملات را به مرز ۱۵ میلیون سهم رساند…

#پارس با بیش از ۶۰۰ میلیون و #زبینا با بیش از ۲۵ میلیون مورد توجه بازار هستند.

✅ زمانبندی پرداخت سود شرکت سرمايه گذاري صنايع پتروشيمي #وپترو سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ به صورت ‌زیر می باشد:
⏺سهامداران حقیقی: از تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۰۵

امروز بازگشت #شغدیر به چرخه معاملات …به اطلاع می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت #پتروشیمی #غدیر پس از شفاف سازی در خصوص نوسان قیمت سهام، از طریق انجام حراج ناپیوسته با محدودیت دامنه نوسان قیمت و با اعمال یک مرحله پیش گشایش ۳۰ دقیقه ای بازگشایی می شود.

در آغازین لحظات سفارش گیری صف بالای ۱ میلیاردی در پارس

دولت در خط مقدم مبارزه با هر نوع رانت و فساد از مسئولیت‌های قانونی خود کوتاه نخواهد آمد.

قرار است از ۲۶تیر ماه سکه‌های پیش فروش شده سه ماهه به خریداران تحویل داده شود.
🔹بر این اساس از روز سه‌شنبه هفته جاری، تحویل ۶۷۰ هزار سکه آغاز خواهد شد.
🔹از این رو انتظار می‌رود روند نزولی قیمت سکه که از هفته گذشته با خبر تشکیل بازار ثانویه ارز آغاز شده بود ادامه یابد.

#خزامیا و #تکمبا هم در حال بازگشایی

توقف #شغدیر بدلیل نوسان بیست درصدی!

عرضه اولیه دیگر در راه است /کشت و دام قیام اصفهان دوشنبه هفته آینده در فرابورس

باز هم یک عرضه اولیه دیگر و باز هم عرضه اولیه شرکتی در صنعت کشت و دام مهمان فرابورس خواهد شد.
بدین ترتیب، شرکت کشت و دام قیام اصفهان روز دوشسنه مصادف با بیست و پنجم تیرماه در رنج قیمتی ٢٣٠٠ تا ٢٣۶٩ ریال با سهمیه هر کد ٧٠٠ سهم پا به بازار فرابورس خواهد گذاشت.

#پارس دوره ثبت سفارش از ساعت ۱۱:۳۵ الي ۱۳:۳۵ مي باشد

#عرضه_اولیه_امروز
#پارس
🔹سقف قیمت ۲۲,۸۰۰ ریال
🔹حداکثر سهمیه هر کد ۴,۰۰۰
🔹حداکثر سرمایه ۹۶,۴۴۵,۴۴۰ ریال

۹۷/۰۴/۲۰

افت دسته جمعی قیمت جهانی فلزات و افت قیمت نفت در پی انصراف آمریکا از تحریم ۱۰۰ درصدی نفت ایران.

پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که درخواست‌های مشتریان نفت ایران برای معاف شدن از تحریم‌های جدید علیه این کشور را بررسی خواهد کرد، قیمت نفت کاهش داشت و نفت برنت بیش از یک درصد افت کرد.
🔹قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و ۱۰ سنت، معادل ۱.۴ درصد کاهش به ۷۷ دلار و ۷۶ سنت رسید. /رویترز

♦️افزایش نرخ سود بانکی تایید نشد

عبده تبریزی با بیان اینکه اگر نظام بانکی به ایجاد این نقدینگی‌ها ادامه دهد وضعیت اقتصاد کشورمان دشوارتر خواهد شد، گفت: بانک مرکزی باید تلاش کند که بانک‌ها سودی که کسب کرده‌اند را بین مردم توزیع کنند نه اینکه سودی که به دست نیاورده‌اند به اقتصاد تزریق کنند و این زیان بالاتری خواهد داشت.
وی همچنین درباره احتمال افزایش نرخ سود بانکی برای جذب نقدینگی‌های موجود در بازارها اظهار داشت: افزایش نرخ سود بانکی تایید نشد.

✅ تازه وارد بازار، #زبینا در کنار #شغدیر، #پاکشو و #فخاس در پیش گشایش امروز با صف خرید همراهند.

#عرضه اولیه
سهم #زبینا به هر کد ، حدود ۳۴۱ سهم درقیمت ۱۵۲۴ ریال تعلق گرفته است.

۱.۵ میلیارد دلار ارز پتروشیمی در بازار عرضه شد

🔹احمد مهدوی ابهری دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران از عرضه بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز صادراتی پتروشیمی‌ها از مسیر سامانه نیما در طول دو ماه گذشته تاکنون خبر داد.
🔹پیش بینی می‌شود امسال میزان ارزی که توسط پتروشیمی‌ها در بازار داخلی عرضه شود افزایشی ۵ تا ۱۰ درصدی داشته باشد.

#چادرملو ، #گلگهر و شركت تأمين آب خليج فارس با شركت هايفلكس سنگاپور براي تسريع در طرح شيرين سازي وانتقال آب خليج فارس توافق کردند/عصرمعدن

رییس انجمن صنفی صنعت سیمان از افزایش نرخ صادرات سیمان در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: باتوجه به از دست رفتن بازار عراق برای صادرات سیمان، مشتری‌های جدیدی از جمله قطر، کویت، تانزانیا و بنگلادش پیدا کرده‌ایم که جایگزین عراق شوند./ ایسنا

عرضه اوليه شرکت كشاورزي ودامپروري بينالودنيشابور(زبينا) به روش ثبت سفارش:

امروز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ تعداد ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ سهم شرکت كشاورزي و دامپروري بينالود نيشابور(سهامي عام)

براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (زبينا۱) و نمونيك BAHZ1 به روش ثبت سفارش عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. دراين خصوص توجه به موارد زير ضروري است: ۱)دوره ثبت سفارش ازساعت ۱۰:۰۰ لغايت ساعت ۱۲:۰۰ مي باشد. ۲)کليه معامله گران برخط و غير برخط به صورت همزمان طي دوره ثبت سفارش مي توانند اقدام به ورود سفارش خريد نمايند. ۳)دامنه قيمت در ثبت سفارش از مبلغ ۱,۴۸۰ ريال تا مبلغ ۱,۵۲۴ ريال مي باشد. ۴)حداکثر سهام قابل خريداري توسط هر شخص حقيقي و حقوقي تعداد ۸۰۰ سهم مي باشد. ۵)هرخريدار صرفا مجاز به ورود يک سفارش خريد در سامانه معاملاتي مي باشد. ۶)سفارش هاي ثبت شد طي دوره ثبت سفارش قابل اصلاح يا حذف هستند. پس از پايان اين دوره، ورود، حذف يا اصلاح سفارش مجاز نيست.

صفوف خرید بازار : شغدیر ، پاکشو، فسرب، حفارس، ولصنم، وتوکا، خموتور و فخاس

جرمي هانت وزير خارجه انگلیس شد. او پیش از این، وزير بهداشت بود.

بر اساس تصمیمی که دولت روز یکشنبه اعلام کرد عوارض صادرات گندله سنگ‌آهن از ۱۵درصد به ۵ درصد می‌رسد. به گزارش «دنیای اقتصاد» بر اساس مذاکرات انجمن سنگ‌آهن ایران با وزارت صنعت، معدن و تجارت احتمال صفر ماندن عوارض صادرات کنسانتره سنگ‌آهن برای سال جاری و توقف اخذ عوارض برای صادرات سنگ‌آهن دانه‌بندی شده همچنان وجود دارد.

افتتاح پروژه فولاد “دانیلی ایتالیا” با حضور جهانگیری

🔹 پروژه توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا، فردا با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری می‌رسد.

🔹 طرح توسعه فولاد سبا در زمینه تولید کلاف نورد گرم، ورق‌های فولادی و ورق آجدار فعالیت دارد و با بهره‌برداری از این فاز توسعه ای ظرفیت تولیدش از ۷۵۰ هزار تن به ۱.۶ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

🔹 میزان سرمایه گذاری برای بهره برداری از طرح توسعه‌ای این کارخانه، ۱۴۶ میلیون یورو به صورت ارزی و ۲ هزار و ۵۳۶ میلیارد ریال به صورت ریالی و در مجموع ۲۲۰ میلیون یورو است که برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.

🔹 شرکت دانیلی ایتالیا سرمایه گذار خارجی طرح و کنسرسیومی شامل شرکت‌های صفا فولاد، تامکار، میکا سازه و ساز اندیش پیمانکاری آن را برعهده داشت.

وزیر خارجه روسیه از یک توافق مهم خبر داد

📌سه کشور اروپایی با حفظ تجارت با ایران بدون دلار موافقت کردند

📢راشا تودی: لاوروف امروز خبر داد که سه کشور اروپایی عضو #برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) با حفظ تجارت با ایران بدون دلار موافقت کردند

◽️وزیر خارجه روسیه افزود: همه درباره این موضوع اتفاق نظر دارند که تحریم‌های آمریکا کاملا غیرقانونی و سیاستی غیرقابل قبول است

در دقایق پایانی شاهد رنج های مثبت در برخی نمادها هستیم:
#فخوز/ #شبندر/ #شبریز و..

✅در گروه کاغذی نیز در دقایق پایانی شاهد سبزپوشی #چکاپا #چکاوه و #چکارن بودیم.

✴️اتمام بازار امروز / شاخص کل با ۲۰۰ واحد منفی به کار خود پایان داد.

شاخص کل بازار با ۲۵۶ واحد تغییر ، مثبت شد

#فارس ۲۷۵ واحد تاثیر

#کگل ۲۱ واحد تاثیر

#کچاد ۱۷ واحد تاثیر

# غبشهر ۸ واحد تاثیر

 

 

#شغدیر: ۱۵۸ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۸۷۴ ریال
#ولصنم: ۷ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۳۹۰ ریال
#پاکشو: ۳٫۷ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۳۹۷۲ ریال
#حفارس: ۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۵۰۰۶ ریال
#تبرک: ۱٫۲ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۸۰۰ ریال

چهارمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه صبح شنبه به ریاست حجت الاسلام روحانی برگزار شد. شفافیت بانکی و مبارزه با پولشویی ، سرمایه گذاری در جهت تولید و اشتغال مدیریت واردات ، حمایت از بازار بورس و واگذاری سهام بنگاه های دولتی و عمومی ، خودکفایی هر چه سریع‌تر در تولید و مصرف بنزین مورد نیاز کشور مهمترین محورهای جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوای سه گانه است.

Mahbod Ghandchi, [۰۷.۰۷.۱۸ ۰۹:۵۲]
در گروه بانکی شاهد نوسانات مثبت در نماد «وبصادر» هستیم. در بازار شایعه شده که این بانک به زودی برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را به روی کدال خواهد فرستاد.

#جهانی
اروپا با سیل واردات فولاد مقابله می‌کند

کشورهای اتحادیه اروپا به نفع تدابیر پیشنهادی کمیسیون اروپا به منظور محدود کردن واردات فولاد به این بلوک رای دادند.
به گزارش ایسنا، کمیسیون اروپا تدابیری شامل سهمیه و تعرفه را برای جلوگیری از افزایش واردات فولاد به خصوص از زمانی که آمریکا روی واردات فولاد و آلومینیوم تعرفه وضع کرده، پیشنهاد کرده است.
سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: این اقدام برای جلوگیری از پیامدهای سیاستهای حمایتگرایی آمریکایی و همپنین حفظ عرضه سنتی و رقابت پذیری در بازار اتحادیه اروپا است.
بر اساس گزارش رویترز، روی وارداتی که حجم آن از سهمیه تعیین شده فراتر رود، تعرفه ۲۵ درصدی تعلق خواهد گرفت.

دستور مهم رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور درباره بازار سکه و ارز. براساس این گزارش رهبر معظم انقلاب در این نامه که خطاب به رییس جمهور نوشته شده است ضمن ابراز نگرانی از اخبار منتشر شده در خصوص واگذاری ارز و سکه در ماه های اخیر و ابهاماتی که در افکار عمومی ایجاد کرده است دستور فرمودند ؛ ضمن رسیدگی به موضوع گزارش دقیقی تهیه و به محضر ایشان ارسال شود.

تفاهم‌نامه همکاری بانکی ایران و روسیه امضا شد. بر اساس این تفاهم نامه دستورالعمل لازم برای ارسال مدارک جهت افتتاح حساب بانک ‌های ایرانی نزد بانک های روسی که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه بانک‌ های ایرانی می ‌شود، از سوی بانک مرکزی روسیه ارسال خواهد شد. همچنین در این تفاهم‌نامه بر پیاده سازی پروژه پیام رسان پولی و مالی بین دو کشور ، انعقاد قراردادهای پیمان پولی مشترک و استفاده از ظرفیت های بیمه ‌های اتکایی در بسته جدید همکاری‌ های مالی و بانکی دو کشور تاکید شده است.

#شغدیر
دامنه قیمت: ۱۷۰۰-۱۶۵۰ ریال
حداکثر سهمیه هر شخص حقیقی و حقوقی: ۲۶۰۰ سهم
زمان ثبت سفارش: ۱۲-۱۰

#وضعیت_بازار
گروه های مطرح بازار همچنان وضعیت معاملات مناسبی را سپری می نمایند و امروز نمادهای کوچکتر در کانون توجه قرار گرفته اند. شایعاتی مبنی بر آغاز مذاکرات بر سر برنامه موشکی شنیده می شود که در صورت صحت می تواند از ریسک بازار سهام بکاهد. همچنین شنیده ها از بازگشایی صرافی های مجاز از روز شنبه هفته آینده حکایت دارد که باید دید در مورد نرخ ها چه جمع بندی حاصل خواهد شد.

موسسه خدمات مالی مورگان استنلی پیش‌بینی خود از بهای نفت در نیمه دوم سال جاری را ۷دلار افزایش داده و اعلام کرده قیمت نفت برنت در پاییز و زمستان به ۸۵ دلار بر بشکه خواهد رسید.

احتمال از سر گيري فعاليت صرافي ها از هفته آينده
🔹برخی خبرها حکایت از این دارد که صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی، از روز شنبه می‌توانند با نرخ ثبت شده در بورس که بر اساس ارزش اظهارنامه‌های صادراتی است، اقدام به معامله ارز کنند.

برترین صفوف خرید در ساعت پیش گشایش بازار
#کاوه: ۳۸۰ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۱۹۳ ریال
#ارفع: ۶۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۵۷۸۶ ریال
#وخارزم: ۲۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۸۴۴ ریال
#شیران: ۱۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۸۵۲ ریال
#ذوب: ۲۳ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۳۷۴ ریال
#کرمان: ۱۰ میلیون صف خرید/ قیمت ۴۹۸۵ ریال
#پارسان: ۱۱ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۹۱۱ ریال

#دلار
سهم دلار آمریکا در ربع اول امسال از ذخایر ارزی جهان به پایین‌ترین رکورد چهار ساله خود سقوط کرد اما سهم یورو، یوآن و پوند انگلیس در ذخایر جهان افزایش یافته است.

شایعاتی مبنی بر رشد حدود ۸۰۰ تومانی نرخ ارز رسمی شنیده می شود که از عمده دلایل رشد بازار طی روز جاری بوده است. به نظر می رسد دلار در بازار غیررسمی با اصلاح معنا داری مواجه نیست و همین موضوع فاصله ای قابل توجه بین دو نرخ موجود ایجاد نموده است که علیرغم رشد ۸۰۰ تومانی نرخ ارز این فاصله همچنان باعث عدم تعادل در بخش کلان اقتصاد خواهدبود. از جمله مضرات این سیاست که البته بارها مورد آزمون قرار گرفته است می توان به تشدید رانت و فساد و عدم تخصیص بهینه منابع ارزی اشاره نمود. با نگاهی به تاریخچه اداره اقتصاد در کشور و ذائقه تصمیم گیری مسئولان به نظر می رسد به مرور به سمت کاهش فاصله این دو نرخ خواهیم رفت و همین موضوع می تواند بازار را در نمادهای متاثر از نرخ ارز با رشد آرام و پیوسته روبرو سازد.

روایتی از جزئیات نفتی و مالی بسته پیشنهادی اروپا به ایران

🔹 پایگاه هفته نامه مثلث مدعی شد در بسته برجامی پیشنهادی اروپا به ایران، اروپا خرید یک میلیون بشکه نفت از ایران را تضمین خواهد کرد و در قبال آن از کانال مشخصی به ایران ارز پرداخت می شود.
🔹اروپا پذیرفته است که میزان ۱۰ میلیارد دلار در ایران سرمایه‌گذاری کند.
🔹این بسته پیشنهادی قرار است در هفته آینده به‌صورت رسمی رسانه‌ای و اعلام شود.

رئیس جمهور روحانی :

در صورتی که نفت ایران از منطقه به جهان نرود، دیگر کشورهای منطقه هم قادر به صادرات نخواهند بود

اگر می‌توانید امتحان کنید تا نتیجه‌اش را ببینید.

«فروس» ۶۰ریال سود توزیع کرد

🔹جلسه غیر علنی مجلس دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
🔹در این جلسه قرار است نمایندگان وضعیت اقتصادی و شرایط اخیر را با حضور نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه و شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی کنند.

​#روی

موجوی انبارهای گمرک چین امروز منتشر شده و رقم ۱۶۱ هزار تن را نشان میدهد که کاهش ۲۳%-🔻 ماهانه دارد. این موضوع ناشی از #آربیتراژ مثبت روی طی ماه ژوئن بود که همچنان ادامه دارد و در روز دوشنبه (۲ جولای) نیز ادامه داشت

این موضوع باعث شد تا موجودی #روی در انبارهای رسمی دنیا با وجود رشد اندک موجودی انبارهای لندن و شانگهای. شاهد افت ۷٫۸%-🔻 طی ماه ژوئن باشد و به ۴۹۱ هزار تن برسد که خبر خوبی است

#بین الملل

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:
🔹ما به اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ای ایران متعهد هستیم چرا که این توافق به نفع منافع امنیتی اروپا و جامعه بین‌المللی است.
🔹ما با شرکای بین‌المللی‌مان منابع قابل توجهی به منظور حفظ توافق و منافع منتج از آن بسیج کرده‌ایم و به این کار ادامه می‌دهیم. در نتیجه تغییری در این چارچوب وجود ندارد.

#بازار

شاخص با ۱۲۰۰ واحد افزایش پس از ۲ روز منفی متوالی نزدیک به ۱۱۰ هزار واحد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی غدیر اردیبهشت ۹۴ بعد از برگزاری جلسه معارفه ، آماده عرضه اولیه بود اما این اتفاق به دلیل دستور رئیس سازمان بورس مبنی بر توقف عرضه های اولیه رخ نداد و خبری از واگذاری سهام این شرکت ۱۳۰ میلیارد تومانی نشد.

حال در شرایطی مدیران و سهامدار عمده “شغدیر” امروز با برگزاری برنامه خبری ، اقدام به اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی خواهند کرد که بعد از سه سال از آن زمان ، مقرر شده چهارشنبه جاری ۱۳ تیر ، ۱۰ درصد از سهام “شغدیر” در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه شود که شامل ۱۳۰ میلیون سهم است.

در این عرضه که از سوی تایپکو و کارگزاری صبا تامین انجام خواهد شد ، محدوده سفارش خرید بین ۱۶۵ تا ۱۷۰ تومان و با سهمیه هر کد ۲۶۰۰ سهم تعیین شده است.

عرضه پتروشیمی پارس تعویقی نخواهد داشت
معاون امور ناشران و اعضاء شرکت بورس اوراق بهادار تهران، با رد تعویق در عرضه این شرکت به «دنیای بورس» گفت: هنوز زمانی دقیق برای این عرضه مشخص نشده که بخواهد به تاخیر بیفتد و یا لغو شود.

#نفت
رویترز، در حالی که عرضه نفت عربستان افزایش یافته و بروز نشانه هایی از کاهش رشد اقتصادی آسیا چشم انداز تقاضا برای نفت را کاهش داده است، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و ۷ سنت، معادل ۱٫۳۵ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۹۴ سنت، معادل ۱٫۳ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۲۱ سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت خام آمریکا بیش از ۸ درصد افزایش یافته بود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در توئیتی نوشت، ملک سلمان، پادشاه عربستان موافقت کرده که کشورش نفت بیشتری تولید کند. کاخ سفید بعدا از اظهارات رئیس جمهوری آمریکا عقب نشینی کرد و گفت، پادشاه عربستان گفته، در صورت نیاز کشورش می تواند تولید نفت را افزایش دهد.
نتایج تحقیق رویترز نشان می دهد، تولید نفت عربستان نسبت به ماه می ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۱۰٫۷۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. اما به رغم افزایش تولید عربستان، به دلیل بالا گرفتن تنش ها بین آمریکا و دیگر اقتصادهای بزرگ نظیر چین، اتحادیه اروپا، هند و کانادا، بازار نفت همچنان با تنش مواجه است.
در پی افزایش تنش های تجاری با آمریکا، اقتصادهای بزرگ آسیا از جمله چین، ژاپن و کره جنوبی همگی ر ماه ژوئن شاهد کاهش سفارشات برای صادرات بوده اند.
ترامپ دیروز در یک مصاحبه تلویزیونی به متحدان نزدیک آمریکا هشدار داد که شرکت های اروپایی ای را که با ایران همکاری کنند تحریم خواهد کرد.
بازار نفت همچنین منتظر تاثیر تحریم های آمریکا بر ایران است. موسسه مشورتی اف جی ای در یادداشتی نوشت: «طرح دولت ترامپ برای تحریم نفت ایران اکنون تا حد زیادی روشن شده است. آنها به دنبال صفر کردن صادرات نفت خام، میعانات و فرآورده های نفتی ایران هستند… همه ما باید خودمان را برای یک آشفتگی قیمت عمده در ماه های پیش رو آماده کنیم.»

#پارس

شنیده های مبنی بر به تعویق افتادن عرضه اولیه پتروشیمی پارس تا مثبت شدن بازار در حاشیه ی جلسه معارفه دیروز سبب به جریان افتادن جو مثبت مجدد در بازار و حمایت سهامداران حقوقی در نمادهای شاخص ساز بازار شده است. گروه #پالایشگاهی و #فلزات اساسی و #پتروشیمی جو مثبت مجدد به جریان افتاده است.

سود پیش بینی شده هرسهم قبلی: ۵۶۷ ریال
سود پیش بینی شده هر سهم فعلی: ۷۳۹ ریال
درصد تغییر: ۳۰% تعدیل مثبت

سود هر سهم باسرمایه ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است

بیشترین صفوف فروش در ساعت پیش گشایش بازار
#ذوب: ۲۸ میلیون صف فروش/ قیمت ۱۱۹۰ ریال
#میدکو: ۵ میلیون صف فروش/ قیمت ۲۴۷۵ ریال
#وپترو: ۲٫۴ میلیون صف فروش/ قیمت ۱۷۵۱ ریال
#وسپه: ۱٫۷ میلیون صف فروش/ قیمت ۱۳۹۲ ریال

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی صنعت و معدن، از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد تا معامله ارز را به نرخ توافقی میان صادرکنندگان و واردکنندگان آزاد کرده و سقفی برای آن تعیین نشود.

وی افزود: باید اجازه داد که صادرکننده و واردکننده با نرخ توافقی، ارز خود را به فروش برسانند و البته ما هم محدودیت‌ها و حساسیت‌های بازار ارز را می‌دانیم، بنابراین تقاضای ما این است که مکانیزمی را فراهم کنند که با معامله آزاد ارز، صادرات و واردات را آزاد کنند

تختال #فخوز

در قیمت ۲۵،۷۴۰ با ۱۰ درصد افزایش و کاتد مس #فملی هم در قیمت ۳۱۳،۳۰۸ با ۱۰ درصد افزایش معامله شدند

شاخص کل بورس به کانال ۱۰۹ هزار واحد سقوط کرد.

📢«غدام»، «پکویر» و «خاهن» آماده بازگشایی

🔶نماد معاملاتي شركت هاي كوير تاير (پكوير) آهنگري‌ تراكتورسازي‌ ايران‌ (خاهن) با محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج آماده انجام معامله مي شوند.

#پیام‌ناظر
#پکویر
#خاهن
#بازگشایی
#بورس

۹:۵۶ شاخص کل بیش از ۱۳۸۹ واحد منفی و وارد کانال ۱۱۰ هزار واحدی شده است.

ارزش معاملات بورس ۱۲۹ میلیارد تومان

شاهد افزایش عرضه در گروه ها هستیم.

تخفیف خوراک پتروشیمی ها ابلاغ شد که شامل میعانات گازی ، گاز طبیعی خوراک و دیگر خوراک های تحویلی به واحد های تولیدی توسط شرکت های تابعه وزارت نفت می باشد که از این پس باید با نرخ ۳۸۰۰۰ محاسبه گردد .

#فولاد
صادرات شمش و ورق فولادی مشروط شد. در لیست پیوست نامه مذکور برای تولیدکنندگان عمده شمش فولادی کشور ۲۷۵ هزار تن عرضه هفتگی در بورس کالا با سهمیه در نظر گرفته شده است.
#وامید
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، مدیرعامل بانک سپه از واگذاری ۴۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید متعلق به این بانک خبر داد.
#کگل
مدیرعامل شرکت گل‌گهر گفت: نیروگاه سیرجان ۳۳۰ مگاوات وارد مدار شده و امیدواریم فاز بخار تا پایان سال جاری به شبکه اضافه شود. انتقال آب خلیج فارس اصلی‌ترین طرح مجموعه گل‌گهر و پروژه‌ای ملی است، است، آب‌شیرین‌کن‌های این طرح درحال ساخت است و بناداریم تا اوایل سال آتی آب را به سیرجان برسانیم.

#فولاژ: ۸٫۲ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۷۷۴ ریال
#خوساز: ۴٫۸ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۰۶۷ ریال
#بالاس: ۴٫۷ میلیون صف خرید/ قیمت ۴۶۰۴ ریال
#خمحور: ۳٫۸ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۸۹۹ ریال
#چدن: ۳٫۲ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۹۰۴ ریال

دولت تیم اقتصادی را عوض نکند،خودمان عوض می‎کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اموال و دارایی های مازاد دولت عدد بسیار سنگینی را شامل می شود که حتی چندین برابر بودجه سنواتی و بلااستفاده است که در خصوص آن باید تصمیم گیری شود و در این باره در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا بحث شد. محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم ها در تلاطم اقتصادی کنونی کمترین سهم را دارد، گفت: از ابتدای انقلاب با این تحریم ها مواجه بودیم، شدت و ضعف داشت اما متوقف نشده است البته نمی توانیم اثرات تحریم را در اقتصاد نادیده بگیریم.

محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و کمک و حمایت از تولیدات داخلی همچنین تاکید ریاست‌جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی برای واگذاری سهام شرکت‌های تابعه و در اجرای قانون رفع موانع تولید اظهار کرد: با تصویب هیات‌مدیره بانک سپه در مرحله اول ۴۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید به‌عنوان یکی از ۱۰ شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار متعلق به بانک سپه واگذار می‌شود.مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه این بانک اهتمام ویژه‌ای برای واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید دارد، افزود: پس از تعیین قیمت کارشناسی سهام این شرکت و طبق ضوابط و مقررات ناظر؛ واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید صورت خواهد گرفت.

 

مخالفت وزیر با انتشار اسامی گیرندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی
خروج پژو و رنو از ایران هنوز به طور رسمی اعلام نشده است

🗣 جان کری:

◀️ برجام قوی‌ترین توافق عدم اشاعه سلاح روی زمین است

◀️ دیگر بر سرنوشت امنیتی‌مان مدیریت نداریم

تقسیم سود ۳۷تومانی والبر در مجمع سالانه افزایش نرخ دارو

بهبود دریافت وصول مطالبات نسبت به سال گذشته

#ذوب: ۷۴ میلیون صف خرید/قیمت ۱۳۲۱ ریال
#خاهن: ۷٫۶ میلیون صف خرید/ قیمت ۴۸۵۸ ریال
#چافست: ۷ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۹۸۵ ریال
#خمحور: ۶ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۷۶۱ ریال
#کچاد: ۳٫۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۱۷۷ ریال
#چدن: ۱٫۳ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۷۶۶ ریال

زمان معارفه پتروشیمی پارس اعلام شد

به گزارش رادیوسهام ، شرکت پتروشیمی پارس به زودی در بازار سهام عرضه اولیه خواهد شد. مراسم معارفه این شرکت روز یکشنبه، ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ در تهران، بلوار کشاورز، هتل اسپیناس، سالن پاسارگاد برگزار می شود.

پتروشیمی پارس قلب تپنده هلدینگ خلیج فارس و غول گازی پتروشیمی های ایران است. پتروشیمی پارس بزرگترین تولید کننده استایرن منومر خاور میانه و مالک ۵۰درصد سهام شرکت پلیمر آریاساسول است.

این شرکت می تواند یکی از ارزنده ترین عرضه اولیه های سال های اخیر باشد.

#عرضه_اولیه
به نظر می رسد تصمیم عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی پارس با توجه به حجم سنگین نقدینگی مورد نیاز،طی دو هفته آینده، تا حدودی زود اتخاذ شده است. ورود نقدینگی اگرچه با سرعت زیادی انجام شد ولی همچنان این نقدینگی با تردید به روند نگاه میکند و با توجه به رکود عمیق چند ساله بازار و وضعیت دیگر بازارها و فضای سیاسی داخلی و بین المللی به شدت مستعد واکنش منفی می باشد. لذا جلب اعتماد اولین گام برای ماندگاری نقدینگی در بازار خواهد بود و پرهیز از اقدامات شتاب زده از مهمترین شروط بهبود وضعیت کلی بازار است.

#خروج ۱۵۰ میلیارد تومان نقدینگی طی دو روز تا این لحظه

#جهانی

مخالفت چین با تصمیم جدید آمریکا/تحریم‌ آمریکا اثری بر خرید نفت از ایران ندارد

یک مدیر ارشد شرکت سینوپک چین در خصوص خرید نفت از ایران گفت، پالایشگاه های چینی از کشتی هایی استفاده می کنند که هیچ فعالیتی در آمریکا ندارند. بنابراین به رغم تصمیم آمریکا مبنی بر تحریم ایران، تجارت نفتی ما با ایران تاثیری نپذیرفته است.

📌تشکیل بازار ثانویه برای سکه
بر اساس طرح جدید بانک مرکزی، خریداران سکه های پیش فروش شده می‌توانند قبل از سررسید خود اوراق سکه را در بازار ثانویه معامله کنند و بعد از سررسید بر اساس تعهد دولت،سکه‌های خود را تحویل بگیرند

وزیر صمت دستور داد؛
تشکیل ۴ کمیته‌ ویژه حل مشکلات اصناف
وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اصناف با صدور دستور تشکیل کمیته‌های ویژه حل مشکلات اصناف و بازاریان گفت: در سایه حفظ امنیت و همراهی اصناف، آرامش دوباره به بازار برخواهد گشت.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز «سه شنبه پنج تیر ماه» با ۲۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار و ۵۴۰ ریال قیمت خورد.

فشار فروش هیجانی در ابتدای بازار و قرمز پوشی اکثرگروه ها

#فولاد ۱۲۰ واحد منفی

#فملی ۱۱۲ واحد منفی

#فخوز ۹۰ واحد منفی

#کگل ۷۹ واحد منفی

 

قیمت سکه تمام در بازار تهران امروز (دوشنبه) پس از چند روز افزایش متوالی، روند کاهشی در پیش گرفت اما در مقابل بازگشت به کانال ۲۷ میلیون ریالی مقاومت می کند./ ایرنا

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد که اگر بازار ثانویه ای برای تبدیل ارز حاصل از صادرات کالا ایجاد شود، نرخ دلار آزاد ۳ هزار تومان کاهش می یابد./ایبنا

سیف : شرکت‌های پتروشیمی و فولاد باید از طریق سامانه نیما ارز خود را ۴۲۰۰ تومان به فروش برسانند. بازار ثانویه ارزی برای کالاهای گروه سوم ایجاد می‌شود.

فوری: ✅معامله توافقی ارز در صرافی آزاد شد.

در جلسه‌ای که بین تیم اقتصادی دولت با رئیس جمهور برگزار شد، حسن روحانی معامله توافقی صادر کننده و واردکننده را در صرافی‌ها پذیرفت. /مهر

وب آهن با معاملات ۷۳ میلیاردتومانی بالاترین ارزش دادوستدهای بازار را داراست.

بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، به رغم کاهش ۲۱.۷ درصدی معاملات، قیمت مسکن در خرداد ۹۷ نسبت به ماه مشابه ۹۶ معادل ۲۹.۵ درصد و نسبت به ماه قبل از آن نیز ۷.۷ درصد افزایش یافت.

شروع بازارهای جهانی نفت زیر ۷۴ دلار و کاهشی . روی و مس افزایشی روی ۲۹۴۰ و مس ۶۸۲۹ دلار است

«ذوب» پس از توقف به دلیل رشد۲۰درصدی قیمت، امروز با پرش بیش از ۱۰ درصدی قیمت بازگشایی شد

تشکیل صف های خرید پر حجم در نمادهای خودرویی و قطعه سازی به دنبال ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ قلم کالا از جمله خودرو

مثقال طلا رکورد تاریخی شکست

امروز ، قیمت هر مثقال در بازار طلای تهران از مرز ۱ میلیون تومان گذشت.

کارخانجات تولیدی شهید قندی زیرمجموعه زیانده سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از برنامه واگذاری ۵۱ درصد سهام شرکت برق آفتابی نور هدایت یزد خبر داد.

مدیر عامل بانک رفاه درباره وضعیت آینده نرخ سود اظهار داشت: با توجه به مجموعه عواملی که در اقتصاد ما بر نرخ سود اثرگذار است، انتظار داریم در آینده نرخ سود جهت‌گیری رو به بالا داشته باشد.

مرکز آمار اعلام کرد که نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۹۷ به ۸٫۲ درصد رسید که نسبت به ماه گذشته ۰٫۲ واحد درصد افزایش دارد.

مسئول روابط عمومی مجتمع پتروشیمی آبادان:
به دلیل شوری بیش از حد آب در آبادان، تمام لوله های مجتمع دچار مشکل شده بودند و به رغم اینکه چند روزی این وضعیت ادامه داشت اما در نهایت مسئولان شرکت تصمیم به تعطیلی تمامی واحدها گرفتند و به این ترتیب مجتمع تعطیل شد.

روند تعطیلی تا بهبود وضعیت ادامه دارد.

بهای هر بشکه نفت دریای شمال (برنت) در پایان هفته معاملاتی گذشته با ۲ دلار و ۵۰ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۵۵ سنت رسید

#خساپا

توجه به نماد های خودرویی

امروز آغاز طرح فروش محصولات سایپا و پارس خودرو

#شاراک

در جلسه مجمع اعلام شد ۲۵% دلارهای صادراتی با نرخ ازاد و باقی مانده در سامانه نیما به فروش میرسد .

میانگین فروش داخلی هم با نرخ حدود ۴۶۰۰ در بورس کالا فروخته می شود

#بازار

نماد های تاثیر گذار در شاخص بورس اوراق بهادار :

فارس ۳۴۷ واحد ، فولاد   ۱۹۹ واحد ، کگل ۱۶۳ ، ومعادن  ۱۳۳ ، کچاد  ۱۱۰ ، شپنا ۱۰۸٫۹۵ ، پارسان ۱۰۸٫۷۴

نماد های تاثیر گذار در شاخص فرابورس :

زاگرس  ۵٫۹۴ واحد ، مارون ۴٫۷۴ واحد ، ذوب ۳٫۳۱ واحد ، ارفع ۳٫۰۳ واحد ،  هرمز  ۲٫۱۱ واحد ، میدکو  ۱٫۳۶ واحد ، شاوان  ۱٫۲۹ واحد

 

#پالایشی
ورود نقدینگی حقیقی ها (به میلیارد تومان) تا این ساعت مجموعا ۳۹ میلیارد

#شپنا  ۲۴٫۰

#شتران  ۹٫۳

#شبندر  ۳٫۸

#شبریز  ۲٫۱

#شپنا عرضه سنگین در نماد

 

#چکاپا در حالی ۶۰۵ ریال سود اعلام کرده است که ۳ ماهه ۹۰ ریال سود محقق کرده است و در ۶ ماهه با ۳۱۱ ریال سود محقق کرده است نکته مهم این است در سود عملیاتی پوشش ۷۸% را داشته است . سهم در ۳ ماهه ۱۴۹ و در ۳ ماهه دوم ۳۱۷ میلیارد ریال یعنی دو برابر ۳ ماهه اول سود عملیاتی داشته به نظر گزارش خوبی است و تعدیل احتمالی را دارد

#فارس

حجم سنگین معاملات به همراه صف خرید

ورود شاخص به کانال ۱۰۹ هزار واحد

بانک مرکزی اعلام کرد؛
کاهش نرخ یورو و پوند
دلاربا ۲۰ ریال افزایش ۴۲۴۶ تومان شد
بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۰ ارز از جمله پوند و یورو کاهش و نرخ ۱۵ ارز همانند دلار کاهش و نرخ ۴ ارز نیز ثابت ماند. براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز؛ چهارشنبه ۳۰خرداد با ۲۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار و ۴۶۰ ریال قیمت خورد. همچنین نرخ هر پوند انگلیس با ۴۳۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۵ هزار و ۸۸۵ ریال و هر یورو نیز با ۲۴۵ ریال افت نسبت به روز گذشته ۴۹ هزار و ۱۶۳ ریال ارزش‌گذاری شد.

#بازار

فشار عرضه پس از گشایش بالای نمادهای فلزاتی و معدنی و پس از برخورد به سطوح مقاومتی اندکی شدت یافت.

پس از رشد پی در پی و شارپی روزهای اخیر اغلب سهام فلزاتی و معدنی و پتروشیمی فشار فروش امری طبیعی است و تنها اصلاح کوتاه مدت تلقی میشود.

برترین صفوف خرید در ساعت پیش گشایش بازار
#ذوب: ۷۸۷ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۱۸۳ ریال
#رکیش: ۱۷۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۸۶۵ ریال
#بورس: ۱۱۶ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۹۸۳ ریال
#کچاد: ۱۱۲ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۷۴۱ ریال
#سپ: ۲۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۹۹۲۷ ریال
#ونیکی: ۳۸ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۴۳۸ ریال

#بازار

شاخص با رشد ۱۹۷۰ واحدی وارد کانال ۱۰۶ هزار تایی شد.

ارزش معاملات بورس ۵۳۰ میلیارد تومان.

#بازار

شاخص امروز هم نزدیک به ۲۰۰۰ واحد مثبت شد که رشد ۲۰% فملی بسیار موثر بود

#جهانی
در حالی که بالا گرفتن اختلافات تجاری میان آمریکا و چین سرمایه گذاران را نگران ساخته است، قیمت #طلا امروز با افزایش مواجه بود.
رویترز، فیلیپ استریبل، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او فیوچرز گفت: «اختلافات تجاری آمریکا و چین بر کل کالاهای فیزیکی تاثیر گذاشته است… قطعا ما با یک جنگ تجاری مواجهیم… این جنگ تبعاتی نیز بر بازار طلا خواهد داشت.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲۷ درصد افزایش به ۱۲۸۱ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰٫۳۳ درصد رشد داشت و به ۱۲۸۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
به رغم تصمیم واشنگتن مبنی بر وضع تعرفه بر ۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین، قیمت طلا روز جمعه ۱٫۸ درصد کاهش داشت و بیشترین افت یک روزه از نوامبر ۲۰۱۶ را تجربه کرد.
بازارها نگران اند که جنگ تجاری موجب لطمه دیدن رشد اقتصاد جهانی شود. شاخص های بورس های جهان نیز بعد از تشدید اختلافات تجاری آمریکا و چین به شدت کاهش یافته است. پس از آنکه ترامپ تهدید کرد که تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای چینی بر اجرا خواهد گذاشت، ارزش سهام های آسیایی روز سه شنبه به پایین ترین رقم خود در طی ۴ ماه گذشته رسید.
ترامپ دیروز هشدار داد که واشنگتن به تلافی تعرفه های اخیر اعلام شده از سوی دولت چین، ۱۰ درصد تعرفه بر ۲۰ میلیارد دلار کالای چینی وضع خواهد کرد.
چین هم هشدار داده که در صورتی که آمریکا فهرست جدیدی از کالاهای مشمول تعرفه را منتشر کند، اقدامات کمی و کیفی مناسبی را اتخاذ خواهد کرد.

#فملی 

نماد شرکت ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌ آماده بازگشایی

تا این لحظه ، بازار با رشد ۹۵۸ واحدی به شاخص کل ۱۰۵،۴۹۲ واحد رسید

#پالایشی
در این گروه نیز شاهد تحرکات مثبتی هستیم. #شبندر در آستانه صف خرید قرار دارد و بقیه نمادها نیز در آستانه مثبت معامله میشوند. فشار فروش در #شپنا تا حدودی بیشتر از بقیه نمادهاست.

#وسپه #کاوه #وغدیر هم به دلیل رشد بیش از ۲۰% متوقف شدند

#بازارهای_جهانی
نوسان شاخص دلار ادامه اصلاح در فلزات اساسی را در پی داشته است. مس سطح ۷۰۰۰ دلاری را از دست داده و روی به ۳۰۰۰ دلار نزدیک می شود. نفت عملکرد بهتری داشته رشد بیش از سه درصدی در پاسخ به پررنگ شدن اختلافات تجاری امریکا و چین از دیگر رویدادهای بازار روز گذشته بود. طلا نیز مجددا به بالاتر از ۱۲۸۰ دلار رسیده است.

#ذوب پس از معامله بیش از ۱۷۰ م سهم صف خرید شد / مدیرعامل شستا روز گذشته خبر از نگهداری ۴۰% این سهم در سبد شستا داده بود

#خودرو در آستانه صف فروش قرار دارد / جو منفی سنگین در #خودروسازان

 

هیجانات مثبت خرید در برخی گروه ها :
#کانه_فلزی
#فلزات_اساسی
#شیمیایی

این گروه ها در صدر توجه و حجم معاملات قرار دارند .

معضل بسته شدن نمادها با رشد ۲۰ درصد / بسته شدن #کگل

رییس اداره نظارت بر بازارها:
هیچ نهادی در بورس دخالت نکرده است
حرکت بورس ناشی از واقعیت‌های اقتصادی بوده و واقعی است

روحانی به سوئیس و اتریش سفر می‌کند

رئیس‌جمهور در صدر یک هیئت بلند پایه سیاسی و اقتصادی به سوئیس و اتریش سفر می‌کند.

تصمیم جدید دولت برای واردکنندگان؛
تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی محدود شد
اگر چه آمار دولتی از ثبت سفارش ۲۰ میلیارد دلار کالا با سیستم جدید ارزی حکایت دارد اما طی روزهای گذشته، موافقت با تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی به برخی کالاها متوقف شده و سیستم جدید ارزی در راه است.

سرقینی:
توازن فولاد در ایران به هم خورده است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته حدود ۲۲ میلیون تن فولاد در ایران تولید شده که از این میان ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن سهم ذوب‌آهن اصفهان بوده است.

سازمان خصوصی سازی در نظر دارد، تعداد ۲۸۵,۹۹۶,۸۷۲ سهم معادل ۱۱/۴۴ درصد سهام مدیریتی غیر کنترلی شرکت بیمه اتکایی امین در نماد معاملاتی #اتکام۴ را بطور عمده و نقد یا شرایطی (۳۰ درصد نقد و مابقی افساط مساوی ۶ ماهه طی ۴ سال با نرخ ۱۳ درصد) امروز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ به فروش برساند.

نیاز واقعی بازار خودرو‌ تأمین می‌شود

⁣معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو:
تا پایان امسال ۱۱۶ هزار دستگاه انواع خودرو را با قیمت قطعی عرضه می‌کنیم.

#بازار

همچنان گروه فلزی و معدنی مورد استقبال بازار هستند و به دلیل رشد کوتاه مدتی نسبتا بیشتر در گروه فلزی شاهد عرضه بیشتری در این گروه می باشیم. افت قیمت نفت کار را برای گروه پالایشی اندکی سخت کرده است. سیمانی ها و ساختمانی ها با توجه به حرکت با تقدم نسبت به کلیت بازار معاملاتی فرسایشی با گرایشی مثبت را دنبال میکنند.

رشدحدود ۲۱۰۰ واحدی شاخص کل در آغاز معاملات
شاخص کل دقایق ابتدایی معاملات امروز رشد دو هزار و صد واحدی را تجربه کرد و وارد کانال ۱۰۴هزار و پانصد واحدی شد.

روند توقف نماد های بازار به علت رشد بیش از ۲۰ درصد شروع شد

توقف نمادهای معاملاتی #خکار، #فاراک، #مرقام، #شبهرن، #شبهرنح، #بهپاک، #ثتران، #کتوکا

 

برترین صفوف خرید در ساعت پیش گشایش بازار
#کنور: ۴۰۰ میلیون صف خرید/ قیمت ۳۱۰۹ ریال
#ذوب: ۲۵۰ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۱۰۹ ریال
#وغدیر: ۱۶۴ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۲۲۳ ریال
#غبشهر: ۹۵ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۰۵۵ ریال
#پترول: ۱۰۵ میلیون صف خرید/ قیمت ۱۳۰۳ ریال
#وبانک: ۱۰۹ میلیون صف خرید/ قیمت ۲۵۷۸ ریال
#ارفع: ۸۱ میلیون صف خرید/ قیمت ۴۱۶۴ ریال

#بازار های جهانی

قیمت کامودیتی ها و نفت پس از بازگشایی بازار جهانی همچنان به روند ریزشی خود ادامه میدهد. پس از نشست فدرال رزرو و سیگنال افزایش ۲ بار نرخ بهره تا پایان سال خود به تنهایی عامل تحرک ایندکس دلار بوده است. اما با شدت گرفتن بحث جنگ تعرفه ای آمریکا و چین روند رشد ایندکس دلار را با تاخیر همراه ساخته و همزمان در بازار سهام شرق آسیا موج منفی به راه انداخته است. قیمت نفت برنت نیز به دلیل افزایش تولیدات عربستان و روسیه نوسانات منفی را تجربه میکند و به محدوده ی ۷۲٫۷ دلار در هر بشکه رسیده است. فلز روی همچنان در سطح حمایت مستحکم ۳۰۰۰ دلار نوسانات محدود منفی را پشت سر میگذارد و مس در زیر محدوده ی ۷۰۰۰ دلار داد و ستد می شود.

مصطفی تنها دبیر انجمن تایرسازان درخصوص رشد نرخ تایر اعلام کرد : هنوز نرخ تایر در مبدا تغییری نیافته است. یعنی قیمت فروش تایر نزد تولیدکنندگان همچنان بر اساس نرخ های قبلی است و افزایشی را شاهد نبوده اما وضعیت بازار شرایط متفاوت تری نسبت به مبدا تایر دارد و در چند ماه گذشته صرفا تخفیف های فروش محصولات این صنعت حذف شده است. او با تاکید بر این که هنوز کارخانه های تایرسازی افزایش نرخ نداده اند ابراز داشت : ما از حدود ۶ ماه قبل درخواست خود را برای افزایش نرخ ۱۰ درصدی تایرهای داخلی به انجمن حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده ارائه کردیم ، اما هنوز با این درخواست موافقت به عمل نیامده است. این در حالی است که با توجه به تغییرات قیمتی نهاده های تولیدی تایرسازان در ماه های گذشته ما در حال حاضر تقاضای افزایش نرخ ۲۰ درصدی داریم.

طلسم یکشنبه‌های سیاه بازار سرمایه پس از ۵ سال شکست و ارزش معاملات به حدود ۹۰۰ میلیارد تومان رسید

همچنین حجم معاملات انجام شده در بورس اوراق ۱٫۸ بیلیون و حجم معاملات فرابورس ۶۱۳ میلیون ثبت شد

نشان گر شاخص کل بورس اوراق بهادار با ثبت رکورد ۱۰۲،۴۵۲ واحدی به کار خود پایان داد 

#ذوب

نخستین محموله ریل ملی به راه آهن تحویل داده شد
نخستین محموله ریل ملی تولید شده در شرکت ذوب آهن اصفهان به مناسبت عید فطر به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل داده شد.

تا این لحظه از بازار بورس ، نماد های :

فولاد با ۳۲۸٫۴۵ واحد ، فارس با ۳۲۲٫۶۹ واحد ، اخابر با ۲۱۵٫۱۲ واحد ، کگل با ۱۸۹ واحد ، تاپیکو با ۱۵۰٫۲۸ واحد ، جم با ۱۳۴٫۷۳ واحد و فخوز با ۱۱۶٫۰۱ واحد ، بیشترین تاثیر را بر شاخص گذاشته اند

افزایش قیمت تایر و روغن خودرو در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن خودرو:

قیمت لاستیک‌های ایرانی تا پنج درصد و لاستیک‌های خارجی تا ۴۰ درصد افزایش یافته است

قیمت روغن موتور ایرانی با وجود آنکه از سوی شرکت‌ها افزایش نیافته پنج تا ۱۰ درصدی افزایش قیمت را به ثبت رسانده‌اند/ ایسنا

#شیراز
بازگشایی با رشد نزدیک به ۲۰ درصد

ولی اله سیف رئیس بانک مرکزی با اعلام کامل تر شدن تصمیمات ارزی دولت و قصد برخی مبنی بر افزایش واردات با دلار ۴۲۰۰ تومانی و گران فروشی گفت: اقدامات لازم بانک مرکزی صورت خواهد گرفت.

نماد های تاثیر گذار بر شاخص تا این لحظه به ترتیب زیر می باشد :

فولاد ، فارس ، کگل ، تاپیکو ، جم ، فخوز ، پارسان

پس از اقبال عمومی سهامداران به تالار شیشه ای ،  شاخص کل بورس با افزایش حدود ۲۹۰۰ واحدی ، از ۱۰۲ هزار واحد عبور کرد

اخبار ویژه تحلیل

ویژه خبری-اقتصادی