تحلیلی بر قیمت خوراک ها و شیمیایی ها در هفته ای که گذشت …

🔹قیمت خوراک ها
🔻در هفته گذشته قیمت #اتیلن و #بوتادین با افزایش رو به رو بوده اما در پروپیلن شاهد کاهش چشمگیر قیمت بوده ایم .
طبق گزارش نشریه پلاتس قیمت خوراک های پتروشیمی در هفته گذشته پروپیلن FOBکره و CFR چین، هر دو با کاهش ۲۳ دلاری همراه بوده اند یعنی حدود ۲٫۱۵ درصد کاهش نسبت به قبل . #پروپیلن با قیمت ۱۰۴۷در چین معامله شد .
💮در محصولات اتیلن و بوتادین به ترتیب ۴٫۵ و ۳۰ دلار افزایش داشته اند که برابر است با رشد ۰٫۳۴ و ۱٫۸۷ درصدی .این در حالی است که بوتادین CFR چین بدون تغییر با قیمت ۱۶۲۵ دلارعرضه شده است و قیمت اتیلن شمال شرقی آسیا از ۱۳۹۲ به ۱۳۹۷ افزایش یافت .

🔸قیمت شیمیایی ها
🔻همه محصولات شیمیایی افزایش قیمت داشته اند به جز متانول و زایلین مخلوط که با کاهش همراه بوده اند.
بیشترین افزایش مربوط بوده است به تولوئن CFR داخلی چین با ۲٫۸۱ درصد افزایش معادل ۱۶۷ یوان افزایش نسبت به قیمت هفته گذشته . تولوئن CFR چین نیز ۱٫۶۷ درصد رشد داشته است.
💮#استایرن منومر ، در رتبه بعدی افزایش قیمت ، تا ۳۵٫۲ دلار در CFR چین و FOBکره صعود کرده و رشد ۲٫۶۶ درصدی را در فوب کره به ثبت رسانده است و به قیمت ۱۳۶۲٫۹ دلار در تن رسید .
💮 قیمت CFR چین #بنزن ۱٫۱۸ درصد رشد داشت معادل ۹٫۸ دلار و با قیمت ۸۳۷ دلار معامله شد و به تبع این بازار در سایر بازارها رشد قیمتی با شدت کمتر اتفاق افتاد ، به طوری که در فوب کره ۶٫۱ دلار افزایش داشته (۰٫۷۴ درصد).
💮#اسید ترفتالیک ، ماده اولیه پلی اتیلن ترفتالات ، CFR چین ۱٫۲ دلار رشد داشته معادله ۰٫۱۴ درصد . این محصول از ۸۴۸ به ۸۴۹٫۲ دلار رسیده است .
💮قیمت #منو اتیلن گلایکول(MEG ) تغییر قیمت نداشته و CFR چین در قیمت ۸۹۶٫۲ ثابت مانده است .
💮کاهش قیمت #متانول در بازار های مختلف تحت تأثیر بازار چین از ۰٫۰۶۹ تا ۲٫۷۹ درصد نوسان داشته است. به طوری که متانول CFR چین با بیشترین درصد کاهش حدود ۱۱ دلار کاهش داشته و از ۳۹۵ دلار هفته گذشته به ۳۸۴ رسید. متانول با کاهش قیمت حمل داخلی چین نسبت به قیمت وارداتی سبب کاهش تمایل به واردات و در پی آن کاهش تقاضای مؤثر و نهایتا کاهش قیمت این محصول در بازارهای مختلف شده است.
💮#زایلین مخلوط فوب کره ۱۲٫۴ دلار کاهش داشته و از ۸۳۵٫۴ به ۸۲۳ دلار رسیده است . این در حالی است که قیمت این محصول CFR تایوان ۱۳٫۲ دلار کاهش (۱٫۵۵- درصد) ، به قیمت حدود ۸۳۹ دلار معامله شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *