برآوردی از قیمت فلزات پس از گزارش اقتصادی چین…

امروز اداره آمار ملی چین اعلام کرد که نرخ رشد سالانه سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت این کشور در ماه جولای به ۵/۵ درصد رسیده و تولیدات صنعتی در ماه گذشته میلادی افزایشی ۶ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ پشت سرگذاشته است.

همچنین نرخ رشد سالانه خرده‌فروشی در سطح ۸/۸ درصد قرار گرفته است. هر سه رقم اعلام شده پایین‌تر از برآوردهای موسسات مالی و تحقیقاتی بود.

با وجود انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین، فلزات به لطف توقف روند صعودی دلار با افزایش تقاضا مواجه شدند. با کاهش فشار بر لیر ترکیه، یورو و پوند نیز وضعیت با ثباتی را در معاملات صبح امروز تجربه کردند. در نهایت شاخص دلار پا به محدوده منفی گذاشت و همین امر به رشد قیمت‌ها منجر شد.

همچنین پس از افت قیمت اخیر فلزات، رفته رفته سطح خرید تکنیکال در بازار به امید اتمام روند اصلاحی در حال افزایش است امری که در حمایت از قیمت این محصولات تاثیرگذار بوده است.

در برهه کنونی هر تن مس در معاملات آتی لندن با رشدی مختصر در سطح ۶۱۳۱ دلار قرار گرفته و آلومینیوم با افزایشی ۰/۵ درصدی به ۲۰۸۷ دلار رسیده است. سرب ۰/۶ درصد گران شده و در سطح ۲۱۱۶ دلار قرار گرفته است. در این میان روی با افزایش قیمتی به میزان ۰/۳ درصد در سطح ۲۴۸۳ دلار معامله می‌شود./دنیای بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *