ايران‌ ترانسفو (بترانس)

موضوع فعالیت:

توليد ترانسفورماتورهاي قدرت ۴۰۰-۲۳۰ کيلو ولت آمپر، ترانسفورماتورهاي فوق توزيع ۱۳۲-۶۳ کيلو ولت آمپر، ترانسفورماتور هاي توزيع ۳۳-۲۰ کيلو ولت آمپر و تجهيزات و خدمات وابسته؛

درباره شرکت:

پيرو موافقتنامه امضا شده در سال ۱۳۴۰ توسط شرکت برق منطقه اي تهران و شرکت زيمنس، در سال ۱۳۴۵ شرکت ايران ترانسفو (سهامي خاص) با سرمايه  ۲۳۹,۸۵۲,۱ ریال با مشارکت شرکت سهامي برق منطقه اي تهران ۴۵%، شرکت زيمنس آلمان ۴۵% و بانک توسعه صنعت و معدن ايران ۱۰% تاسیس شد و مقدمات ساخت کارخانه در زميني به مساحت ۵۴٫۰۰۰ متر مربع واقع در شهر ري ابتداي جاده قم فراهم گرديد.

در سال ۱۳۴۶ سرمايه شرکت به ۴۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال افزايش يافت و سهام شرکت برق منطقه‌اي تهران به شرکت ساخت و تهيه کالاي آب و برق (ساتکاب) منتقل گرديد.

در سال ۱۳۴۷ کارخانه ایران‌ترانسفو با ظرفيت ۷۰ مگا ولت آمپر در سال شروع به کار نمود و در سالهاي ۱۳۴۸، ۱۳۵۰، ۱۳۵۲ و ۱۳۵۶ ظرفيت آن به ترتیب به ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ مگا ولت آمپر افزايش يافت.

در سال ۱۳۵۴ براي واگذاري سهام شرکت طبق قانون گسترش مالکيت واحدهاي توليدي، در مرحله اول ۲۰% سهام براي واگذاري به کارگران و کشاورزان به سازمان گسترش مالکيت واحدهاي توليدي و شرکت سرمايه‌گذاري ملي ايران واگذار گرديد و شرکت ايران ترانسفو از سهامي خاص به سهامي عام تبديل شد. در مرحله بعد، در سال ۱۳۵۵، ۱۰% ديگر سهام شرکت نيز واگذار گرديد.

برای کسب اطلاعات مالی شرکت به لینک زیر مراحعه کنید.

https://codal360.ir/fa/

http://www.iran-transfo.com