آنچه در معاملات امروز کالایی گذشت! سه‌شنبه (۲۷ شهریور)

معاملات کالایی سه‌شنبه (۲۷ شهریور)

💠 در دومین جلسه از عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان پس از آزادسازی رقابت برای محصولات فولادی، ورق گرم B این شرکت در حدود ۴ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم قیمت خورد.

💠 در جلسه امروز بیش از ۷۵ هزار تن از این محصول در قیمت پایه ۲۹۸۵ تومان عرضه شده بود و بدین‌ترتیب این محصول در داد‌و‌ستدهای امروز رشد ۳۴ درصدی نسبت به قیمت پایه را ثبت کرده است.

💠 میانگین قیمت معامله این محصول در روز شنبه (اولین جلسه) ۳۵۷۹ تومان بود؛ قیمت پایانی جلسه جاری رشدی نزدیک به ۱۲ درصد نسبت به قیمت جلسه گذشته را نشان می‌دهد.

💠 همچنین عرضه ورق گرم C با عرضه ۱۱ هزار تن از این محصول در قیمت پایه ۲۹۴۱ تومان پیگیری شد.

💠 قیمت پایانی این محصول نیز در محدوده نزدیک به ۳۸۰۰ تومان قرار خواهد گرفت که رشد ۲۹ درصدی نسبت به قیمت پایه و ۱۲ درصدی نسبت به جلسه روز شنبه را نشان می‌دهد.

💠 ۴ محصول دیگر فولاد مبارکه نیز در جلسه امروز عرضه شدند. ۵۳۰۰ تن ورق گالوانیزه در قیمت پایه ۳۹۴۱ تومان با سقف قیمتی ۶۵۰۰ تومان در جبهه تقاضا روبرو شد.

💠 با توجه به حجم اندک سقف تقاضا به نظر می‌رسد قیمت پایانی این محصول در محدوده نزدیک به ۵۷۰۰ تومان قرار بگیرد.

💠 ورق قلع‌اندود نیز در حجم ۲۲۰۰ تن و در قیمت پایه ۴۹۶۴ تومان عرضه شد. سقف قیمتی تقاضا برای این محصول ۱۰۳۰۰ تومان بود. اما حجم اندک سه ردیف نخست تقاضای این محصول تخمین دقیقی از قیمت پایانی آن به دست نمی‌دهد.

💠 در رابطه با دو محصول ورق سرد B و تختال «فولاد» با توجه به عدم طی شدن سایر مراحل سفارش‌گذاری احتمالا باید در انتظار حذف این محصولات از معاملات امروز بورس کالا بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *